Vláda ze Sněmovny stáhla novelu zákona o střelných zbraních

Praha 28. května (ČTK) - Vláda dnes z legislativního procesu stáhla novelu zákona o střelných zbraních, která měla vést ke spuštění centrálního registru zbraní. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) již dříve uvedl, že projekt registru není dostatečně připravený, takže jeho spuštění by bylo rizikové a mohlo by přinést stejné problémy, jaké měly nedávno úřady s registrem vozidel.

Česká tisková kancelář
Foto: Fotolia

Centrální registr zbraní by měl nahradit papírovou evidenci a podnikatelům umožnit elektronickou evidenci zbraní a střeliva. Jeho zavedení má zvýšit bezpečnost při přepravě zbraní a střeliva jejím nepřetržitým sledováním. Systém připravuje policie, nebyl ale zatím dokončen a podroben testování.

"Policie nám dva roky sdělovala informace, které nebyly pravdivé. Sdělovala, že registr je připraven tak, jak zákon ukládá. Zjistili jsme, že to není pravda, a sama policie to přiznala zhruba před měsícem," nechal se na konci dubna slyšet Chovanec.

Spuštění centrálního registru zbraní od poloviny letošního roku předpokládá novela, která byla přijata zhruba před rokem. Norma by měla také prodloužit dobu platnosti zbrojního průkazu z pěti na deset let nebo připravit vyhlášení amnestie pro majitele nelegálně držených zbraní.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články