Vznikla Unie obhájců České republiky

Dnes se v budově České advokátní komory uskutečnila tisková konference nově založené Unie obhájců České republiky. Účelem Unie obhájců České republiky je dohled nad zákonností a dodržováním základních práv a svobod garantovaných ústavním pořádkem České republiky a respektováním přirozených práv člověka a poskytování ochrany před porušováním, poškozováním a krácením těchto práv a svobod v trestním řízení, zejména práva na obhajobu dle čl. 40 odst. 3 Listiny základních práv a svobod.

Foto: Redakce

"Impulsem k založení Unie je aktuální postoj státního zastupitelství, které ani v případech zjevné nezákonnosti nepřizná chybu. Založili jsme spolek proto, že se u nás v tomto ohledu nic neděje a to chceme změnit. Budeme monitorovat situaci, upozorňovat veřejnost na problematické kauzy a dávat podněty České advokátní komoře a představitelům státu. Unie obhájců České republiky bude přibírat i další členy z řad advokacie – obhájce, kteří sdílí stejné hodnoty, mají stejné zkušenosti nebo pocity jako zakládající členové a chtějí s tím něco dělat."

Unii obhájců České republiky založilo sedm advokátů, kteří patří k české špičce mezi obhájci. Prezidentem je JUDr. Tomáš Sokol, viceprezidentem pak doc. JUDr. Bc. Tomáš Gřivna, Ph.D. a Mgr. Lukáš Trojan. Členy prezidia jsou JUDr. Marek Nespala, JUDr. Filip Seifert, JUDr. Petr Toman a JUDr. Václav Vlk.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články