Přispěvky autora

JUDr. Ondřej Drachovskýspolupracující redaktorPrávnická fakulta Univerzity Karlovy
ČlánkyOstatníObčanské právoJUDr. Ondřej Drachovský14.01.2021

Rozjímání nad nejbizarnějšími závěťmi všech dob - část I.

Málokterý dokument má takovou moc jako závěť. Je to právě ona, která dokáže způsobit, že „lidi, kteří jsou za normálních okolností dokonale přímí a sympatičtí, se zkroutí jako vývrtka a propadnou chamtivosti při pouhých slovech "zůstavuji či odkazuji“.[1]
ČlánkyObčanské právoJUDr. Ondřej Drachovský07.01.2021

Automobilové škody z pohledu aktuální judikatury Nejvyššího soudu

V dalším dílu série, v rámci níž vybírám nejzajímavější útržky z úřední desky Nejvyššího soudu, se můžete dozvědět, jak se tento soud postavil k otázce vyčíslení škody spočívající ve zničení lokálně nedostupné věci.
ČlánkyOstatníJUDr. Ondřej Drachovský30.12.2020

Rozhovor: Štěpán Janků - O právnících coby nejlépe placených spisovatelích (III. část)

Holič má břitvu, fotbalista kopačky, hasič hadici… Co je nástrojem právníka? Ano, je to jazyk, jímž by každý úspěšný právník měl umět vládnout. Zároveň lze říci, že většina výstupů právníkovy práce má písemnou podobu, proto se v následujícím rozhovoru o právním psaní zaměřujeme na otázky, které jsou navýsost praktické.
ČlánkyOstatníJUDr. Ondřej Drachovský23.12.2020

Rozhovor: Štěpán Janků - O právnících coby nejlépe placených spisovatelích (II. část)

Rybář má prut, myslivec flintu, traktorista traktor… Co je nástrojem právníka? Ano, je to jazyk, jímž by každý úspěšný právník měl umět vládnout. Zároveň lze říci, že většina výstupů právníkovy práce má písemnou podobu, proto se v následujícím rozhovoru zaměříme na otázky navýsost praktické. V čem právníci při používání svého nástroje nejčastěji chybují?
ČlánkyOstatníJUDr. Ondřej Drachovský17.12.2020

Rozhovor: Štěpán Janků - O právnících coby nejlépe placených spisovatelích (I. část)

Řezník má nůž, zedník cihly či dláto, rozhodčí píšťalku… Co je nástrojem právníka? Ano, je to jazyk, jímž by každý úspěšný právník měl umět vládnout. Zároveň lze říci, že většina výstupů právníkovy práce má písemnou podobu, proto se v následujícím rozhovoru zaměříme mj. na to, v čem právníci při používání svého nástroje nejčastěji chybují.
ČlánkyObčanské právoÚstavní právoJUDr. Ondřej Drachovský08.12.2020

Platí občanský zákoník i ve facebookových diskuzích?

Následující pojednání plynule navazuje na mou předchozí sérii příspěvků, neb rozebírá případ, jehož skutkové okolnosti by mohly upoutat pozornost nejednoho čtenáře bulvárních plátků. Na jeho pozadí se Nejvyšší soud vyjadřuje k limitům svobody projevu a výkladu právní úpravy způsobů odčinění zásahu do osobnostních práv na Facebooku.
Přihlásit se
Zapomenuté heslo
Jěště nemáte svůj účet?
Založte si účet a získejte spoustu výhod
Elektronický časopis
Mám zájem o elektronický časopis
Mediální partneři
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři