Menu

Články

Job Fair Kontakt není jen o nabídkách spolupráce, je to také zajímavá společenská akce

ČlánkyOstatníJUDr. Bc. Klára Rücklová (Švandelíková)08.03.2016
JUDr. Bc. Klára Rücklová (Švandelíková)08.03.2016

Již 16. ročník veletrhu pracovních příležitostí, který každoročně zaujme stovky až tisíce studentů a absolventů právnických fakult, pořádá již tradičně spolek ELSA Praha.

Za několik let prošel Job Fair hned několika nikoli drobnými změnami. Tou nejznatelnější je v letošním roce rozšíření časové dotace, v rámci které se mohou uchazečům o pracovní místa zaměstnavatelé prezentovat. I díky rekordně nízké nezaměstnanosti v pražském regionu využívají nejen advokátní kanceláře každé příležitosti, jak nalákat mladé a šikovné lidi do svých týmů. „V letošním roce se účastní 45 vystavovatelů. Nejedná se pouze o advokátní kanceláře, svoje stánky tu mají i subjekty státní správy či velké mezinárodní firmy,“ upřesňuje zastoupení potenciálních zaměstnavatelů prezidentka ELSA Praha Nikola Krátká. Stejně jako v loňském roce se letos účastní Ministerstvo spravedlnosti ČR, přibyla Finanční správa ČR. Rozšířilo se i spektrum advokátních kanceláří, které se v průběhu tří dnů na veletrhu vystřídají. „Novinkou je účast jedné z největších korporací světa, společnosti ExxonMobil,“ dodává Eva Karásková, která má organizaci veletrhu na starosti.

„Job Fair Kontaktu se účastníme dlouhá léta a mnoho úspěšných kolegů jsme zde historicky našli. Ostatně já sám jsem se seznámil s BBH na Job Fairu v roce 2009,“ říká Stanislav Kuba, senior advokát z advokátní kanceláře BBH, a dodává: „Pravdou je, že průnik mezi poptávkou BBH a nabídkou studentů možná není tak velký, jako u jiných kanceláří, ale vždy najdeme několik skvělých uchazečů. Job Fair je pro nás nejen o nabídkách spolupráce, ale je to také společenská akce a zajímavá platforma, díky které se potkávají a mohou spolu diskutovat různé generace právníků.“ 

I advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři pracovní veletrhy vítá jako efektivní způsob hledání nových spolupracovníků. „Job Fair Kontakt pro nás představuje unikátní možnost setkat se s mladými talenty kolikrát ještě před složením státnic či dopsáním diplomové práce,“ uvádí advokát Tomáš Ščerba. Na pracovním angažmá se se studenty často domluví hned na místě, někteří z kolegů v advokátní kanceláři zůstávají i jako koncipienti a advokáti. Hodnotné jsou veletrhy i pro mladé právníky: „Kandidáti na jednotlivé pozice se mají možnost dozvědět, na jakých atraktivních projektech pracujeme a které z prémiových společností jsou našimi dlouholetými klienty,“ odhaduje Ščerba klíč úspěchu Job Fairu.

Také pro mezinárodní advokátní kancelář White & Case je hlavním benefitem Job Fairu výborná příležitost potkat studenty a představit vlastní praxi. Petr Pánek, partner advokátní kanceláře, však upozorňuje, že u White & Case nejde zdaleka o jediný aktivní krok směrem ke studentům: V akademickém prostředí působíme systematicky a nadané právničky a právníky se snažíme lépe poznat, zapojit a snad i něco naučit v rámci různých projektů, jako např. White & Case Academy nebo Akademie odborného psaní, kterou pořádáme v těchto dnech ve spolupráci s Právním prostorem.

Co se od mladých právníků očekává?

Studenti a absolventi mají kromě přehledu pracovních možností a nabídek unikátní možnost nahlédnout „pod pokličku“ advokátních kanceláří. Mohou se seznámit s portfoliem nabízených služeb a právních oblastí, kterým se kanceláře věnují, ale také potkávají své starší kolegy, kteří již u konkrétní kanceláře získali pracovní zkušenosti. Od nich se dovídají i (mnohdy velmi rozdílné) informace o pracovních podmínkách a nárocích kladených na uchazeče o práci, doplněné o celkový osobní dojem z pracovního prostředí.

Tak například v advokátní kanceláři BBH studenti z hlediska náplně práce fungují téměř stejně jako advokátní koncipienti. „Jediným rozdílem je poskytování volna v týdnu na povinné přednášky a semináře a studijního volna o zkouškovém období,“ upřesňuje Stanislav Kuba. „Na studenty a jejich právní dovednosti klademe poměrně vysoké nároky. Zaměřujeme se tedy spíše na studenty 4. a 5. ročníku. Na druhou stranu, vždy si rádi promluvíme o možnostech zapojení či případné stáži i se studenty nižších ročníků,“ přibližuje Kuba pracovní možnosti.

Kanceláře se však velmi často setkávají s uchazeči, o které své právní týmy pro některý z nedostatků nakonec nerozšíří. „V rámci přijímacího řízení se v BBH posuzují dvě stránky uchazeče: (i) právní znalosti a dovednosti a (ii) osobnost. Nejčastějším nedostatkem, zejména poslední dobou, jsou, překvapivě, právní znalosti,“ upozorňuje Stanislav Kuba, a dodává: „Při pohovoru, kde si velmi po povrchu povídáme o různých oblastech práva a zjišťujeme orientaci uchazeče v právním řádu, se často objevují zásadní nedostatky ve znalostech.“ Důležité je však určitě i mentální nastavení uchazeče a jeho ztotožnění s povahou kanceláře zaměřené na perfektní klientskou práci. „Někdo se osobnostně hodí spíše do menších kanceláří, jiný do velkých a další třeba na pozici podnikového právníka. Není na tom přitom nic špatného. Klíčové je, aby každý právník rozvíjel svou přirozenost a způsob vykonávání práce odpovídal jeho osobnosti,“ dodává senior právník.

Co očekává od čerstvého absolventa advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři přibližuje Tomáš Ščerba: „Absolvent se u nás sám bude cítit nejlíp, když bude mít výbornou znalost angličtiny a chuť učit se nové věci.“ V rámci dlouhodobé strategie tato advokátní kancelář nabízí místa začínajícím kolegům i bez předchozí praxe a dle slov Tomáše Ščerby se rádi absolventům věnují tak, aby u nich mohli působit dlouhodobě.

Naše profese je naštěstí pořád primárně o osobním jednání, schopnostech, projevu a integritě,“ doplňuje kolegy Petr Pánek z White & Case.

Téma na věčné časy: Škola nebo praxe?

Diskuzní skupiny na sociálních sítích i prostory večerních podniků a dvě nesmiřitelné skupiny studentů. Co člověka naučí víc? Škola nebo praxe? Stanislav Kuba zdůrazňuje, že „známá věta „škola mi nic nedala, vše podstatné jsem se naučil až v praxi“ nesmí platit,“ a dodává: „Nepochybuji, že škola je dnes schopna dát studentům vše potřebné pro praxi a dnes již často dokonce praktické dovednosti samotné. Pokud se ale bavíme o změně konceptu vzdělávání a přístupu právnických fakult, nesmíme zapomínat na tu druhou a ještě důležitější část – studenty. Bez jejich snahy, motivace a aktivního zapojení při výuce toho právnické fakulty mnoho nezmění.“

Tomáš Ščerba se domnívá, že univerzální rada studentům a absolventům, jak jednou dosáhnout kýženého úspěchu v advokacii, neexistuje. „To, co se vždy vyplácí a co jako přední kancelář vždy oceníme, je příjemné a přátelské vystupování spojené s pozorovatelnou chutí se postupně i dále vzdělávat,“ vysvětluje a jednu radu studentům přeci jen dává: „Během studia lze doporučit jediné – kriticky v rámci studovaných předmětů myslet, ideálně alespoň jednou vycestovat do zahraničí a pracovat na svém osobnostním sebezdokonalování a celkové psychické a fyzické pohodě.“

Na obdobnou otázku odpovídal i Petr Pánek: Výborné studijní výsledky nás samozřejmě zaujmou, ale dobrého právníka samy o sobě nedělají."


Job Fair Kontakt je zařazen mezi akce studentských spolků, jejichž část výtěžku podpoří rekonstrukci fakultního osobního výtahu, který je studentům a učitelům po létá znám jako páternoster. Zakoupením placky s motivem páternosteru v hodnotě 50,- Kč jej můžete přímo podpořit i Vy. Více o obnově výtahu na http://paternoster.prf.cuni.cz/.

JUDr. Bc. Klára Rücklová (Švandelíková)advokátka, členka redakční rady webu Právní prostor.cz
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři