Novela vyhlášky o náležitostech přihlášky ke zkoušce k prokázání odborné způsobilosti k obsluze vysílacích rádiových zařízení

Dne 16. 5. 2019 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 120/2019 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 157/2005 Sb., o náležitostech přihlášky ke zkoušce k prokázání odborné způsobilosti k obsluze vysílacích rádiových zařízení, o rozsahu znalostí potřebných pro jednotlivé druhy odborné způsobilosti, o způsobu provádění zkoušek, o druzích průkazů odborné způsobilosti a době jejich platnosti.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo průmyslu a obchodu k této novele vyhlášky vydané dle zákona o elektronických komunikacích, jež se rozkládá ve více než dvou desítkách změnových bodů, vysvětluje, že vznikla jako důsledek přezkumu dosavadní regulace dané oblasti. V jejím rámci byly identifikovány jisté aspekty, u nichž byla vyhodnocena potřeba jejich modifikace. Jako nedostatečná a nereflektující mezinárodní praxi byla například vyhodnocena stávající úprava druhů průkazů odborné způsobilosti. V tomto ohledu tak jde o úpravu druhů průkazů odborné způsobilosti ve vztahu k námořní pohyblivé službě a vnitrozemské vodní plavbě tak, aby druhy průkazů odpovídaly aktuálnímu členění používanému ostatními evropskými státy.

Své účinnosti vyhláška nabývá dnem 1. 9. 2019.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři