Menu

Změny v legislativě

Novela zákona o vývozu a dovozu zboží, které by mohlo být použito pro výkon trestu smrti, mučení nebo jiné kruté, nelidské či ponižující zacházení nebo trestání

Změny v legislativěVyšlo ve Sbírce zákonůMgr. Martin Glogar06.06.2018
Mgr. Martin Glogar06.06.2018

Dne 31. 5. 2018 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 90/2018 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 38/2008 Sb., o vývozu a dovozu zboží, které by mohlo být použito pro výkon trestu smrti, mučení nebo jiné kruté, nelidské či ponižující zacházení nebo trestání, a o poskytování technické pomoci s tímto zbožím související, a o změně zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů.

Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Novela má přinést dílčí změny, k nimž bylo nutné přistoupit po účinnosti evropského nařízení 2016/2134, kterým se mění nařízení Rady (ES) č. 1236/2005 o obchodování s některým zbožím, které by mohlo být použito pro trest smrti, mučení nebo jiné kruté, nelidské či ponižující zacházení nebo trestání. Této přímo aplikovatelné evropské úpravě bylo potřeba znění zákona přizpůsobit. Dle důvodové zprávy má přitom vesměs jít o změny technické, jež samotný kontrolní režim nijak nemění. V souvislosti s tím dochází rovněž k revizi správních poplatků tak, aby propříště pojmově navazovaly a korespondovaly s novými instituty.

Zákon své účinnosti nabývá dnem 15. 6. 2018.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů ATLAS consulting spol. s r.o.
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři