Arbitři by dnes mohli vynést konečný rozsudek ohledně Blanky

Praha 9. září (ČTK) - Rozhodčí soud při Hospodářské komoře a Agrární komoře ČR by ve středu mohl po několika měsících vynést konečný rozsudek ve sporu Prahy a stavební firmy Metrostav ohledně tunelu Blanka. Půjde především o cenu Trojského mostu. Na dotaz ČTK to řekl náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). Tunelový komplex včetně mostu vyjde Prahu na 36,9 miliardy korun. Několikrát odložený termín zprovoznění stále není znám.

Česká tisková kancelář
Foto: Fotolia

"Očekávám, že soud rozhodne ve věci Trojského mostu i v ostatních částech žaloby," uvedl Nouza. Arbitři už dřív rozhodli o tom, že Praha musí zaplatit Metrostavu čtyři miliardy korun, Metrostavu pak vyplynula povinnost dokončit stavbu do konce září. Další jednání zbrzdila debata nad cenou mostu přes Vltavu, která se původně měla pohybovat kolem 400 milionů korun. Metrostav ale podle některých informací žádá zhruba trojnásobek.

Neshody Prahy a Metrostavu se týkají především neproplacených faktur za odvedenou práci. Tunel Blanka, který pochází z doby někdejšího primátora Pavla Béma (ODS), se totiž v průběhu let prodražil o několik miliard korun a nynější vedení města neví, jak sporné faktury zákonnou cestou zaplatit.

Datum zprovoznění tunelu zatím Praha nemá. Vedení města původně mluvilo o říjnu. Nedávno ale politici připustili, že se kvůli instalaci technologií nezbytných pro provoz tunelu zpozdí. Dodavatel, firma ČKD Praha DIZ, mluví o dubnu příštího roku. Před říjnovými komunálními volbami by se měl otevřít Trojský most.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články