Menu

Aktuality

Bezpečnost citlivých informací zasílaných elektronicky se posílí

AktualityČTK27.12.2017
ČTK27.12.2017

Posílit bezpečnost citlivých informací posílaných elektronicky má za cíl novela zákona o utajovaných informacích, která bude účinná od začátku příštího roku. Změny mají zohlednit elektronizaci státní správy a posílit ochranu utajovaných informací.

Důvodem změn je to, že platný zákon umožňuje použít pasáže o administrativní bezpečnosti u utajovaných informací v papírové podobě. Nová úprava postupy ochrany informací promítá také pro zpracování a přenos utajovaných informací v elektronických spisech nebo v certifikovaném informačním systému.

"Prostřednictvím uvedené změny dojde k dokumentaci celého životního cyklu utajované informace v elektronické podobě při dodržování podmínek administrativní bezpečnosti, jako je tomu v případě utajovaných informací v listinné nebo nelistinné podobě," stálo v důvodové zprávě novely.

Na utajované informace v elektronické podobě se budou až na výjimky používat ustanovení, která obsahují požadavky na vyznačování údajů a evidenci utajované informace. Například se neuplatní ustanovení upravující podmínky přepravy a přenášení utajované informace.

ČTKČeská tisková kancelář
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři