Devátý ročník kongresu Právní prostor v plném proudu

Dnes, v úterý 16. 4. 2019, začal v kongres hotelu Jezerka v Seči u Chrudimi již devátý ročník odborného kongresu Právní prostor. Stejně jako v předchozích letech, i letos se mohou účastníci těšit na mnoho zajímavých příspěvků, kterými je provede již tradiční moderátor Mgr. et Mgr. Michal Vávra.

Českou advokátní komoru, která letos poskytla kongresu záštitu, zastupoval v úvodní části JUDr. Martin Maisner, Ph.D., který popřál kongresu Právní prostor, který považuje za jednu z nejvýznamnějších a nejodbornějších právních konferencí u nás, zdar.

U řečnického pultíku jej vystřídal JUDr. Petr Meduna, od kterého jsme se dozvěděli, co vše může být pro advokáta a soudce klíčem k soudní síni. Odpověď na tuto otázku rozhodně není jednoduchá, protože neexistuje ideální soudce, ideální advokát, ani ideální společnost. Je ovšem jasné, že bez kvalitního zastoupení nemůže soudce rychle, včas a kvalitně rozhodnout. Mikrofonu se následně ujal Mgr. Vlastimil Diviš s velmi zajímavým příspěvkem o právní úpravě liniových staveb se zaměřením na jejich povolovací procesy. Problémem procesu povolování je především jeho neskutečná délka – zabere minimálně 10 let a předpis, který měl celý proces povolování zrychlit (zákon č. 416/2009 Sb., o urychlení výstavby) ale stále bobtná a prošel již mnoha novelizacemi.

V dalších příspěvcích se mohou účastníci kongresu těšit na aktuální otázky nájmy bytu a domu (JUDr. Lukáš Hadamčík, Ph.D.), dozvíme se, co jsou tzv. moderní odbory (JUDr. Nataša Randlová, Ph.D.), tématem jsou i spory o dědické právo (JUDr. Roman Fiala), aktuální problémy autorského práva (Mgr. et Mgr. Jakub Michálek), soudní judikatura (JUDr. Mgr. Ivo Pospíšil, Ph.D.), aktuální změny ústavního pořádku (prof. JUDr. Jan Kysela, Ph.D., DSc.), odklony v justiční praxi (prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D.), velmi očekávaný je příspěvek JUDr. Libora Vávry. Co vše bude součástí společenského večera, je pro účastníky překvapením, které se organizátorům ze společnosti ATLAS consulting daří utajit. Ve středu dopoledne přijde ještě blok zaměřený na české právo v evropském kontextu (Mgr. et Mgr. Michal Vávra a JUDr. Petr Kadlec) a snad nejočekávanější tzv. justiční blok, letos ve složení Mgr. Anna Šabatová, Ph.D., JUDr. David Uhlíř, Mgr. Daniela Zemanová a JUDr. Josef Baxa.

Pokud jste zvědaví na podrobnosti z celého kongresu, budou na vás čekat v podrobné reportáži, kterou přineseme po skončení kongresu.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu