Dienstbier: Můj úřad na služebním zákonu plně spolupracuje

Praha 8. srpna (ČTK) - Ministr pro legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) na odpolední tiskové konferenci odmítl, že by jeho úřad nespolupracoval na služebním zákonu. Již od čtvrtečního rána prý převádí agendu na ministerstvo vnitra. Zároveň dal ale znovu najevo nevoli s dojednaným kompromisem mezi vládou a částí opozice. Povede podle něj k odkladům v řádu přinejmenším týdnů a může mít dopad i na čerpání evropských fondů.

Česká tisková kancelář
Kurzarbeit v senátu
Foto: Shutterstock

Dienstbier, který se dnes kvůli spolupráci na služebním zákonu dostal do rozporu s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) i koaličními lidovci, uvedl, že jeho lidé se již od čtvrtka věnovali přípravě veškerých podkladů k zákonu o státní službě, které mají k dispozici. Vnitru pak úřad vlády také poslal informace o dalších úkolech, které je třeba v souvislosti se zákonem splnit.

Dnes také požádal dva legislativce ze svého úřadu, aby se podíleli na činnosti pracovní skupiny, která bude normu přepracovávat. Nejméně jeden z nich již v týmu pracuje. Je to podle něj maximum, co nyní může jeho úřad při své vytíženosti učinit. On sám se prý jednání komise rozhodně účastnit nebude.

Ministr také zopakoval své výhrady k dojednanému kompromisu a varoval, že změny přinesou výrazné zdržení. Každý den nejistoty a odkladu přitom podle něj znamená obrovské zvýšení rizika, že se nepodaří bezproblémově státní službu spustit od 1. ledna příštího roku. Jakýkoliv odklad zákona také podle něj může znejistit schválení evropských fondů. Může prý dojít i na znovuotevření Dohody o partnerství.

Varoval také před tím, že rychlé přepracování návrhu může vést k celé řadě chyb. Za dva týdny se podle něj nedá zákon kvalitně předělat.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články