Dohoda ministra spravedlnosti s Kolegiem předsedů krajských soudů: Na dlouhodobě přetížené soudy zamíří více soudců než doposud

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán předložil prezidentu republiky Miloši Zemanovi podklady ke jmenování 31 nových soudců. Vybraní kandidáti by měli nahradit soudce, kteří v rámci tzv. přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do 30. 11. 2015. V návrhu na jmenování nových soudců ministerstvo poprvé zohlednilo dlouhodobou přetíženost některých soudů.

Po dohodě s Kolegiem předsedů krajských soudů jsem se rozhodl, že do dalšího jmenování nových soudců promítnu i tzv. dynamický model obsazování soudů, který nijak nezpochybňuje dosavadní systemizaci soudců stanovenou každoročně v souladu se zákonem o soudech a soudcích a vycházející z početního nápadu věcí. Smyslem dynamického modelu je posílit ty soudy, jež se potýkají se značným množstvím nedodělků, přičemž výkonnost soudců těchto soudů je nadstandardní. Týká se to zejména obvodů v působnosti krajských soudů v Ústí nad Labem a Brně, kam má být přiděleno více soudců, než je propočet na základě systemizace,“ uvedl ke jmenování nových soudců ministr spravedlnosti Robert Pelikán.     

Návrh zaslaný prezidentu republiky počítá s personálním posílením soudů v obvodu působnosti Krajského soudu v Praze (4 soudci), Krajského soudu v Českých Budějovicích (1 soudce), Krajského soudu v Plzni (1 soudce), Krajského soudu v Ústí nad Labem (6 soudců), Krajského soudu v Hradci Králové (4 soudci), Krajského soudu v Brně (7 soudců), Krajského soudu v Ostravě (7 soudců). Současně je třeba posílit i Nejvyšší správní soud (1 soudce).

Zatím poslední jmenování soudců proběhlo 7. 3. 2015.

Tiskové oddělení Ministerstva spravedlnosti ČR

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu