Koalice dokončila práci na služebním zákonu, návrh odešle opozici

Praha 22. srpna (ČTK) - Koalice dokončila práci na paragrafovém znění služebního zákona, návrh ještě dnes odešle opozici. ČTK to řekl místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Návrh novely stále počítá s politickými náměstky, s čímž nesouhlasí prezident Miloš Zeman. Podle něho je velmi pravděpodobné, že bude zákon vetovat, jestliže v něm političtí náměstci zůstanou.

Česká tisková kancelář
Foto: Fotolia

"Koaliční strany dnes odsouhlasily finální text služebního zákona," řekl ČTK Bartošek. Podle něj bude nyní odeslán premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), předsedům koaličních stran, šéfům poslaneckých klubů a také opozici.

Bartošek doplnil, že koalice dnes nijak neměnila dohodu, kterou v minulých týdnech s opozicí uzavřela. V novele tak zůstaly posty politických náměstků. Bartošek doufá, že si koalice s prezidentem věc vyjasní. Požádal proto Zemana o schůzku.

Nad finálním textem by se koalice mohla ještě v pondělí sejít s opozicí a ve středu senovelou bude znovu zabývat Sněmovna. Poslanci by zákon měli vrátit do druhého čtení.Schválen by pak mohl být na začátku září.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články