Komise vede pohovory s kandidáty na náměstka pro státní službu

Praha 8. ledna (ČTK) - Pětičlenná komise ministerstva vnitra dnes začala vést pohovory s kandidáty na funkci náměstka pro státní službu. Úřad jejich počet stále nezveřejnil kvůli probíhajícímu výběrovému řízení. Dnešní první kolo pohovorů potrvá do večerních hodin a pokračuje v pátek, kdy by mohlo být jasné, zda se podaří vládě navrhnout tři finalisty. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva vnitra Lucie Nováková.

Česká tisková kancelář

Uzávěrka přihlášek byla minulý týden v pátek a na vnitro dorazilo 21 obálek. Některé z uchazečů ale komise vyřadila už ve středu, kdy přihlášky otevírala, protože nesplnili formální požadavky. Podle mluvčí stále platí, že počet kandidátů je dostatečný na to, aby vláda mohla náměstka jmenovat.

Pětičlennou výběrovou komisi vede náměstkyně ministra vnitra Monika Pálková. Komise po pohovorech určí tři nejlepší kandidáty, o novém náměstkovi následně rozhodne vláda. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) již dříve řekl, že nevidí důvod, proč by jména tří finalistů neměla být zveřejněna už v návrhu, který bude příští středu směřovat do vlády.

Výběrové řízení se koná podruhé, loni v prosinci skončilo neúspěchem. Žádný ze tří kandidátů tehdy nesplnil stanovené podmínky. Vnitro pak podmínky tendru zjednodušilo. Uchazeči například nemusí prokazovat certifikátem své jazykové znalosti, což se ukázalo jako problém v prvním kole. Nyní stačí, když si zkoušku doplní do konce letoška.

Služební zákon, který má odpolitizovat státní správu, původně počítal s generálním ředitelstvím státní služby jako koordinačním orgánem státní správy. Nakonec byla po politických neshodách schválena varianta, že většina kompetencí připadne ministerstvu vnitra, kde vznikne funkce náměstka pro státní službu, která je označována za klíčový post.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu