Aktuality | redakce | 06.09.2017

Kongres Právní prostor 2017: Videorozhovor s Filipem Melzerem o záruční smlouvě v českém právu

Na již sedmém ročníku odborného právního kongresu Právní prostor 2017, který se konal ve dnech 25. až 26. dubna, vystoupil doc. JUDr. Filip Melzer, Ph.D., LL.M. s příspěvkem na téma "Záruční smlouva v českém právu". Krátký videorozhovor k tématu níže je zároveň ochutnávkou přepisu přednášky.

redakce

redakce

redakce

Filip Melzer zahájil studia práv v roce 1994 na Masarykově univerzitě v Brně, magisterský stupeň ukončil v roce 2001. Tamtéž pokračoval v doktorském studiu se zaměřením na občanské právo, které ukončil v roce 2004. Během studií se stal posluchačem hned několika evropských univerzit, v letech 1997 - 1999 navštěvoval v rámci stipendia Masarykovy univerzity Právnickou fakultu Europa – Universität Viadrina ve Frankfurtu, o rok později navštěvoval Collegium Plonicum ve Slubici, kde získal základy polského soukromého práva. Následujícího roku se stal posluchačem soukromého práva a právní metodologie na Právnické fakultě Univezität Wien. Po ukončení magisterského stupně na Masarykově univerzitě pokračoval v postgraduálním magisterském studiu na Univerzität Passau, kde se věnoval soukromému právu, právu ES a právní filozofii.

Od roku 2005 je odborným asistentem na katedře občanského a pracovního práva Univerzity Palackého v Olomouci, od roku 2007 je členem kodifikační komise pro nový občanský zákoník a členem pracovní skupiny pro soukromé právo Legislativní rady vlády. V roce 2009 byl pověřen k zastupování MSp ČR pro projednání vládního návrhu občanského zákoníku v Legislativní radě vlády.

V letech 2003 – 2005 zastával funkci asistenta soudce Nejvyššího správního soudu, od roku 2005 do roku 2007 pak setrval ve funkci asistenta soudce Ústavního soudu. V roce 2008 se stal proděkanem Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci pro modernizaci studia, náměstkem ministra spravedlnosti se stal v roce 2010.

kongres právní prostor 2017 videorozhovor

Líbil se vám náš článek? Ohodnoťte ho, prosím.

Diskuze k článku 0 komentářů

Všechny komentáře se zobrazí po vstupu do diskuze

Vstoupit do diskuze

Nejčtenější články