Kongres Právní prostor 2017: Videorozhovor s Michalem Žižlavským o insolvenci a restrukturalizaci

Na již sedmém ročníku odborného právního kongresu Právní prostor 2017, který se konal ve dnech 25. až 26. dubna, vystoupil JUDr. Michal Žižlavský s příspěvkem na téma "Trest za neúspěch v podnikání nebo nabídka druhé šance? Aktuální změna trendu v oblasti insolvence a restrukturalizace". Krátký videorozhovor k tématu níže je zároveň ochutnávkou přepisu přednášky, na který se můžete těšit již zítra.

Justice, spravedlnost, rozhodnutí soudu
Foto: Shutterstock

JUDr. Michal Žižlavský je advokátem od roku 1991 a vedoucím partnerem stejnojmenné advokátní kanceláře a společnosti ZIZLAVSKY.

Věnuje se obchodnímu právu. Zaměřuje se na oblast insolvence a restrukturalizace korporací a programy ochrany před riziky, která souvisejí s rozhodovacími procesy. V průběhu své praxe působil několik let jako soudce. Získal zkušenosti z mnoha set soudních řízení jako soudce, advokát a insolvenční správce. Je ohlášeným společníkem právnické osoby, která působí jako insolvenční správce se zvláštním povolením pro řešení úpadku korporací, bank a finančních institucí. Věnuje se reorganizacím podniků podle nové právní úpravy a souvisejícím transakcím a investicím do „distressed“ aktiv.

Je členem představenstva České advokátní komory, předsedou odborné sekce České advokátní komory pro insolvenční právo a předsedou Rady expertů Asociace insolvenčních správců. Zkouší advokáty z oboru obchodního práva. Je členem Legislativní rady vlády.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články