Aktuality | redakce | 27.06.2017

Kongres Právní prostor 2017: Videorozhovor s Pavlem Šámalem o procesních zárukách pro děti, které jsou podezřelými nebo obviněnými v trestním řízení

Na již sedmém ročníku odborného právního kongresu Právní prostor 2017, který se konal ve dnech 25. až 26. dubna, vystoupil prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D. s příspěvkem na téma "K nové směrnici o procesních zárukách pro děti, které jsou podezřelými nebo obviněnými osobami v trestním řízení". Krátký videorozhovor k tématu níže je zároveň ochutnávkou přepisu přednášky, na který se můžete těšit již zítra.

redakce

redakce

redakce

prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D. je předsedou Nejvyššího soudu, kterým byl jmenován prezidentem republiky dne 22. ledna 2015.

Je profesorem trestního práva na Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze; působí také jako externí učitel na katedře trestního práva Policejní akademie České republiky v Praze a jako lektor Justiční akademie v Kroměříži a Justiční akademie Slovenské republiky v Pezinku.

Je členem zkušební komise pro odborné justiční zkoušky justičních čekatelů soudů (od roku 1992) a pro advokátní zkoušky advokátních koncipientů pro obor trestního práva (od roku 1996). Dále je členem pracovní komise Legislativní rady vlády České republiky pro trestní právo (od roku 1998), členem legislativní rady vlády (od roku 2014) a redakčních rad odborných časopisů Právní rozhledy, Bulletin advokacie, Soudní rozhledy, Trestněprávní revue a Sbírky soudních rozhodnutí a stanovisek – Výběr judikátů Evropského soudu pro lidská práva. Od roku 2002 je členem Mezinárodní asociace trestního práva (Association Internationale de Droit Pénal/International Association of Penal Law).

Je také členem Vědecké rady Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Vědecké rady Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a dlouholetým členem komisí Ministerstva spravedlnosti pro rekodifikaci trestního práva hmotného a procesního.

kongres právní prostor 2017 videorozhovor

Líbil se vám náš článek? Ohodnoťte ho, prosím.

Diskuze k článku 0 komentářů

Všechny komentáře se zobrazí po vstupu do diskuze

Vstoupit do diskuze

Nejčtenější články