Menu

Aktuality

Kongres Právní prostor 2017: Videorozhovor s Petrem Téglem o vybraných problémech první novely občanského zákoníku

Aktualityredakce16.07.2017
redakce16.07.2017

Na již sedmém ročníku odborného právního kongresu Právní prostor 2017, který se konal ve dnech 25. až 26. dubna, vystoupil doc. JUDr. Petr Tégl, Ph.D. s příspěvkem na téma "Vybrané problémy první novely občanského zákoníku". Krátký videorozhovor k tématu níže je zároveň ochutnávkou přepisu přednášky, na který se můžete těšit již zítra.

Absolvoval magisterský studijní program na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde rovněž složil rigorózní zkoušku a poté absolvoval i postgraduální doktorské studium v oboru soukromé právo. Dále studoval v Polsku na Právnické fakultě Uniwersytetu Wrocław a v Německu na Právnické fakultě Ludwig-Maximilians-Universität München. V roce 2016 se habilitoval na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v oboru občanské právo.

V letech 2005-2010 byl odborným asistentem na katedře občanského práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Od roku 2010 byl odborným asistentem, nyní je docentem, na katedře soukromého práva a civilního procesu Právnické fakulty Univerzity Palackého. V letech 2007-2012 byl členem rekodifikační komise Ministerstva spravedlnosti pro přípravu nového občanského zákoníku a poté členem komise zabývající se přípravou změnové legislativy a nového zákona o nesporném civilním řízení soudním. Byl rovněž členem Komise pro aplikaci nové civilní legislativy na Ministerstvu spravedlnosti.

Je členem pracovní komise pro soukromé právo Legislativní rady vlády, členem pracovní skupiny Ministerstva dopravy pro vybrané legislativní otázky a členem vědecké rady Povodí Moravy, s. p. Působí jako lektor Justiční akademie ČR. Je též vědeckým pracovníkem Ústavu státu a práva Akademie věd ČR a Of Counsel v advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners.

0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři