Aktuality | 13.03.2016

Mezinárodní simulovaný soudní spor ve spolupráci s WTO v Brně

Mezinárodní simulovaný soudní spor ve spolupráci s WTO v Brně

Práva vždy nemusí být jen čtyři zdi a nespočetné množství paragrafů. To dokazuje Evropská asociace studentů práv ELSA, působící na všech čtyřech právnických fakultách v ČR.

I brněnská lokální skupina ELSA z Masarykovy univerzity se rozhodla vzít „právo“ do svých rukou a během svého studia zorganizovat akce, které by ostatním umožnily vidět právo v praxi. Takový počinem je i podílení se na organizaci jednoho z nejvýznamnějších projektů ELSA - ELSA Moot Court Competiton on the Law of World Trade Organization, neboli EMC2.

ELSA Moot Court Competition je jedním z největších simulovaných soudních sporů na světě a Brno bude letos hostit jedno z regionálních kol. Další regionální kola probíhají v Jihoafrické republice, Kanadě a Singapuru. Ve dnech 6. - 10. dubna 2016 se této významné akce zúčastní nejen stovka studentů z celé Evropy, ale i hodnotitelé z WTO a mezinárodních advokátních kanceláří.

Celá akce vyvrcholí v sobotu 9. dubna, kdy se nejlepší ze zúčastněných týmů utkají ve finálovém kole. Právě toto finálové kolo proběhne v prostorách Ústavního soudu České republiky a bude přístupné veřejnosti. Díky tomu se tak široké veřejnosti naskytne jedinečná možnost nahlédnout do budovy Ústavního soudu a zároveň na vlastní oči vidět, jak takový simulovaný soudní spor probíhá. Vítěz evropského regionálního kola se v květnu utká s ostatními vítězi v Ženevě přímo v sídle Světové obchodní organizace. 

Celý projekt je zaštítěn Právnickou fakultou Masarykovy univerzity, Rektorem Masarykovy univerzity, Českou advokátní komorou, Ústavním soudem a Ministerstvem spravedlnosti. Pokud byste měli zájem podívat se na velké finále na Ústavním soudu, kontaktujte pořadatele na e-mailové adrese chod@elsa.cz nejpozději do 25. 3. 2016, jelikož kapacita je omezena.

Za celý organizační tým,
Dominika Gregoříková

Facebooková fanpage Moot courtu zde.

 

 

elsa moot court

Líbil se vám náš článek? Ohodnoťte ho, prosím.

Diskuze k článku 0 komentářů

Všechny komentáře se zobrazí po vstupu do diskuze

Vstoupit do diskuze

Nejoblíbenější články