Mezinárodní simulovaný soudní spor ve spolupráci s WTO v Brně

Práva vždy nemusí být jen čtyři zdi a nespočetné množství paragrafů. To dokazuje Evropská asociace studentů práv ELSA, působící na všech čtyřech právnických fakultách v ČR.

I brněnská lokální skupina ELSA z Masarykovy univerzity se rozhodla vzít „právo“ do svých rukou a během svého studia zorganizovat akce, které by ostatním umožnily vidět právo v praxi. Takový počinem je i podílení se na organizaci jednoho z nejvýznamnějších projektů ELSA - ELSA Moot Court Competiton on the Law of World Trade Organization, neboli EMC2.

ELSA Moot Court Competition je jedním z největších simulovaných soudních sporů na světě a Brno bude letos hostit jedno z regionálních kol. Další regionální kola probíhají v Jihoafrické republice, Kanadě a Singapuru. Ve dnech 6. - 10. dubna 2016 se této významné akce zúčastní nejen stovka studentů z celé Evropy, ale i hodnotitelé z WTO a mezinárodních advokátních kanceláří.

Celá akce vyvrcholí v sobotu 9. dubna, kdy se nejlepší ze zúčastněných týmů utkají ve finálovém kole. Právě toto finálové kolo proběhne v prostorách Ústavního soudu České republiky a bude přístupné veřejnosti. Díky tomu se tak široké veřejnosti naskytne jedinečná možnost nahlédnout do budovy Ústavního soudu a zároveň na vlastní oči vidět, jak takový simulovaný soudní spor probíhá. Vítěz evropského regionálního kola se v květnu utká s ostatními vítězi v Ženevě přímo v sídle Světové obchodní organizace. 

Celý projekt je zaštítěn Právnickou fakultou Masarykovy univerzity, Rektorem Masarykovy univerzity, Českou advokátní komorou, Ústavním soudem a Ministerstvem spravedlnosti. Pokud byste měli zájem podívat se na velké finále na Ústavním soudu, kontaktujte pořadatele na e-mailové adrese chod@elsa.cz nejpozději do 25. 3. 2016, jelikož kapacita je omezena.

Za celý organizační tým,
Dominika Gregoříková

Facebooková fanpage Moot courtu zde.

 

 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu