Ministři Jourová a Brabec odvrátili v Bruselu nebezpečí s EIA

Středeční jednání ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové a ministra životního prostředí Richarda Brabce v Bruselu odvrátilo bezprostřední nebezpečí zastavení možnosti čerpání evropských fondů v objemu mnoha desítek miliard korun.

Foto: Shutterstock

Problémem byla několik let neřešená novelizace zákona o posuzování vlivu záměru na životní prostředí (EIA). Zákon je nyní připravován k projednání vládou, účinný má byt od 1. 1. 2015.

"Pokud by nám kvůli nepřijetí novely zákona o EIA Evropská komise zastavila proplacení velkých stavebních projektů, byla by to obrovská komplikace a ztráta. Vyvíjíme úsilí o vyčerpání maximálního objemu z evropských fondů a doháníme skluz v čerpání z minulých let. Pokud by se nám nepodařilo odvrátit nebezpečí s EIA, bylo by toto naše úsilí podstatně znehodnoceno," řekla ministryně Jourová.

"Pevně doufám, že se nám podařilo pana eurokomisaře pro životní prostředí Janeze Potočnika přesvědčit o tom, že po řadě nenaplněných českých slibů z minulosti lze konečně věřit novým ministrům, že dodrží harmonogram přijetí tohoto důležitého zákona," řekl ministr Brabec.

zdroj Ministerstvo pro místní rozvoj

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články