Ministryně spravedlnosti Helena Válková uvedla do funkce nového prvního náměstka Roberta Pelikána

Ministryně spravedlnosti Helena Válková dnes uvedla do funkce prvního náměstka Roberta Pelikána, který s účinností od zítřejšího dne převezme vedení legislativního a justičního úseku.

Foto: Fotolia

Budu ráda, když pan doktor Pelikán zachová kontinuitu ve vyřizování agendy, kterou měla před ním na starosti paní doktorka Marvanová. Zároveň očekávám, že se svým prvním náměstkem budeme schopni najít společnou řeč a sladit komunikaci jak směrem dovnitř rezortu, tak směrem k odborné i laické veřejnosti“, uvedla během uvedení do funkce ministryně spravedlnosti Helena Válková.

Robert Pelikán ve svém úvodním vystoupení pro média zmínil hlavní legislativní priority ministerstva pro tento rok i potřebu personální stabilizace legislativního odboru, z nějž za poslední půl rok odešla více než třetina zaměstnanců.

Z Ministerstva financí odcházím od rozdělané práce, nicméně angažmá na Ministerstvu spravedlnosti, navíc na pozici prvního náměstka pro legislativu a justici, je pro mě výzvou a odpovídá více mému odbornému zaměření,“ uvedl ke svému jmenování do funkce Robert Pelikán.            

JUDr. Robert Pelikán, Ph.D. je absolventem pražské právnické fakulty. V letech 2002 až 2009 působil jako advokátní koncipient a následně jako advokát v advokátních kancelářích Císař, Češka, Smutný a spol. a Linklaters. V roce 2008 spoluzaložil advokátní kancelář Vrána & Pelikán. V únoru 2014 byl jmenován ředitelem legislativního odboru Ministerstva financí ČR a od té doby má pozastavený výkon advokacie. Kromě stávajícího angažmá přednáší též na katedře občanského a obchodního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy a pravidelně publikuje odborné články, komentáře i monografie.

                        

Tiskový odbor Ministerstva spravedlnosti ČR

 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články