Aktuality | ČTK | 09.08.2017

Mladíka z Teplic čeká za vraždu ochranná výchova a léčba

Teplice 7. srpna (ČTK) - Chlapci z Teplic, který loni zavraždil svoji kamarádku, uložil soud ochranné sexuologické léčení a ochrannou výchovu. Rozsudek je pravomocný, řekl dnes ČTK mluvčí teplického soudu Lukáš Pokorný. Soud rozhodoval v dubnu, kvůli věku mladíka ale nebylo možné rozsudek dříve zveřejnit. Opatření je stejné jako v případě pokusu o vraždu, kterého se chlapec dopustil o několik měsíců dříve, když hodil do výtahové šachty svého kamaráda.

ČTK

ČTK

ČTK

Mladík nebyl ani za jeden skutek stíhán, protože mu v té době ještě nebylo 15 let. Soud proto rozhodoval o opatření. "Rozsudek nabyl právní moci," uvedl dnes Pokorný. Podle policie dívku chlapec jako nezletilý brutálně zavraždil v polovině loňského února. Její tělo našla chlapcova matka. Už v přípravném řízení se dotyčný k vraždě doznal.

Soudce Martin Parolek v dubnu při odůvodnění rozsudku řekl, že mladík se k činu přiznal. Chlapci uložil ochrannou výchovu a ústavní sexuologickou léčbu. "Podle závěrů znalců k osobě nezletilého pouze tento způsob léčby touto formou může vést snad k nějaké jeho nápravě a zejména k ochraně společnosti," uvedl Parolek. Podle informací ČTK znalci u chlapce objevili mimořádně závažné poruchy.

Rozhodnutí soudu kopíruje rozhodnutí z konce minulého roku, kdy soud nařídil mladíkovi za pokus o vraždu ochrannou výchovou a sexuologickou léčbou. Také tehdy vycházel ze znaleckých závěrů. Tento případ se stal několik měsíců před vraždou dívky. Chlapec podle policie hodil do výtahové šachty svého kamaráda, který pád z dvanáctimetrové výšky přežil s poraněními. Případ kriminalisté kvalifikovali jako pokus o vraždu. I tento případ ale kvůli věku pachatele odložili.

trm ktp

vražda trestní řízení ochranná výchova

Líbil se vám náš článek? Ohodnoťte ho, prosím.

Diskuze k článku 0 komentářů

Všechny komentáře se zobrazí po vstupu do diskuze

Vstoupit do diskuze

Nejčtenější články