Menu

Aktuality

Na vítěze ankety Zákon roku je šest nominací

AktualityČTK11.04.2017
ČTK11.04.2017

Praha 11. dubna (ČTK) - Ocenit právní předpisy s pozitivním dopadem na byznys chce osmý ročník ankety Zákon roku. Na titul bylo letos nominováno šest zákonů, vítěze určí hlasování odborné veřejnosti. Výsledky budou oznámeny v první polovině června. V tiskové zprávě to dnes uvedla poradenská společnost Deloitte, která akci organizuje.

Do letošního ročníku vybrala nominační rada šest norem. Šanci na zisk titulu dostala novela občanského zákoníku, nový zákon o zadávání veřejných zakázek, zákon o elektronické evidenci tržeb, evropská směrnice k ochraně podnikatelského know-how, změny ve zveřejňování otevřených dat či zrušení devizového zákona. O vítězi lze hlasovat do konce května.

Cílem projektu Zákon roku je přispět k diskusi mezi českými podnikateli, politiky a odbornou veřejností o kvalitě českého legislativního prostředí. Do hlasování, kterého se pravidelně účastní stovky zástupců firem, jsou nominovány zákony s významným dopadem na podnikatelské prostředí, přijaté v předchozím roce.

Kromě hlasování o nejlepší zákon přinese letošní ročník ankety diskusi oborových autorit o vývoji české legislativy podnikatelského prostředí. Organizátoři doufají, že se jim podaří vytvořit platformu k vyjádření názorů směrem k předkladatelům zákonů.

Anketa Zákon roku je společný projekt subjektů, které se angažují v oblasti regulace českého podnikání. Projekt organizuje poradenská společnost Deloitte a její advokátní kancelář Ambruz & Dark Deloitte Legal. V letošním roce se do akce nově zapojil Svaz průmyslu a dopravy, Svaz obchodu a cestovního ruchu a Hospodářská komora ČR.

ČTKČeská tisková kancelář
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři