Nález uhynulého zvířete v katastru obce

V obci nebo v katastru obce se čas od času vyskytne uhynulé zvíře (kadáver), které je třeba z hygienických důvodů co nejdříve odstranit. Může se jednat o uhynulou labuť, jiné drobnější ptáky (holub, kos, sýkora), domácí zvíře či lesní zvěř. Co dělat v takových situacích?

Česká tisková kancelář
Foto: Fotolia

Rozdíl bude, pokud půjde o zvíře, u něhož je znám jeho vlastník (domácí zvíře), nebo jedná-li se o zvíře volně žijící, opuštěné nebo toulavé, může jít o nález zvířete na soukromém pozemku, v katastru obce nebo případ, kdy uhynulé zvíře je zařazeno do kategorie „zvěř“.

Kdo je povinen zabezpečit odstranění kadáveru a také uhradit náklady s tím spojené? Pokud jde o zvíře, u něhož je znám jeho vlastník (domácí zvíře), pak je odstranění kadáveru povinností chovatele. V opačném případě, tedy jedná-li se o zvíře volně žijící, opuštěné nebo toulavé, zabezpečuje odstranění kadáveru ten, komu náleží nebo kdo spravuje místo nálezu, tedy nejčastěji obec.


Zajímají Vás podrobnosti? V CODEXIS MONITOR OBECNÍ SAMOSPRÁVA jsme pro Vás toto téma zpracovali. Dozvíte se nejenom jak v těchto životních situacích postupovat nebo na koho se obrátit, ale připravili jsme také výčet nejčastějších chyb a opomenutí. Pokud máte o MONITOR OBECNÍ SAMOSPRÁVA zájem, kontaktujte naše klientské centrum na klientske.centrum@atlasgroup.cz, nebo nám zavolejte na číslo +420 596 613 333.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články