Názory stran na ředitelství státní služby se nesblížily

Praha 4. srpna (ČTK) - Koalice se dnes nesblížila s opozicí v názoru na generální ředitelství státní služby, jehož existenci zejména pravice odmítá. V ostatních sporných bodech ale bude shoda na úpravách možná.

Česká tisková kancelář
Kurzarbeit v senátu
Foto: Shutterstock

K dalšímu jednání se zástupci stran sejdou ve středu večer po schůzce koaliční rady. Novinářům to po dnešním setkání řekli zástupci vládních stran, ODS a KSČM.

Shoda podle nich panuje na tom, že zákon o státní službě musí platit od začátku příštího roku. Předmětem středeční schůzky by podle premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky mělo být i to, jakým způsobem se bude ubírat páteční pokračování ve schvalování služebního zákona.

Sobotka připustil možnost kompromisních řešení směrem k větší propustnosti státní správy i pro kandidáty mimo tuto sféru, zrušení odborných úřednických náměstků a výhod pro úředníky až po odsloužení čtyř let, nikoli navrhovaných tří. Koalice ale nechce ustoupit od úpravy generálního ředitelství státní služby. Během úterka ale očekává od opozicenávrhy konkrétních řešení.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu