Nejvyšší státní zástupce neuspěl s žalobou proti udělení licence

Brno 3. února (ČTK) - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman neuspěl s další žalobou proti udělení licence fotovoltaické elektrárně. Krajský soud v Brně tentokrát zamítl jeho žalobu v případě elektrárny Jeníkov. Soud to dnes uvedl v tiskové zprávě. Potvrdil tak rozhodnutí Energetického regulačního úřadu o udělení licence z roku 2010.

Česká tisková kancelář

Soud znovu zdůraznil, že ke zrušení rozhodnutí ERÚ by mohl přistoupit až bude mít na stole důkazy získané od policie, případně z rozsudků trestních soudů o tom, že byl spáchán trestný čin, a které zásadně zpochybní pravdivost podkladů, které měl k dispozici ERÚ.

Žaloba v tomto případě na žádné takové skutečnosti nepoukazovala, a podklady rozhodnutí ERÚ tak nebyly zásadně znevěrohodněny.

Nejvyšší státní zastupitelství od roku 2011 podalo 22 správních žalob kvůli udělení licencí solárním elektrárnám. Z toho čtyři žaloby vzešly přímo z iniciativy zastupitelství, k dalším dostali žalobci podněty od ERÚ. Žalobci dostali od ERÚ zhruba 120 až 140 podnětů, z toho v 18 případech pak NSZ podalo správní žaloby.

Krajský soud v Brně už zamítl druhou Zemanovu žalobu. První se týkala sluneční elektrárny Stálky na Znojemsku.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu