Novým partnerem advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners se stal Matej Firický

Největší česko-slovenská advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners jmenovala partnerem Mateje Firického. Matej Firický, který působí na Slovensku, se věnuje zejména právnímu poradenství pro privátní klientelu a rodinné podniky, daňovému právu a právně daňovému strukturování lokálních a mezinárodních transakcí, jakož i samotným akvizicím a prodejům společností zejména v odvětví bankovnictví, farmaceutického průmyslu a energetiky. Z pozice partnera bude Matej Firický též spoluzodpovědný za rozvoj bratislavské kanceláře.

V advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners je Matej Firický od února 2013. Předtím působil šest let v mezinárodní advokátní kanceláři White & Case, kde poskytoval komplexní poradenství klientům v oblasti práva obchodních společností a daní, pracoval také v bratislavské pobočce mezinárodní auditorské společnosti PricewaterhouseCoopers, kde se zabýval daňovým poradenstvím pro místní i zahraniční klienty.

Matej Firický má rozsáhlé zkušenosti s poradenstvím privátním klientům, zejména v oblastech mezigeneračního transferu kapitálu, právního a daňového nastavení holdingových či finančních struktur a transakcí s mezinárodním prvkem. Specializuje se také na reorganizace společností, především v odvětví bankovnictví, farmaceutického průmyslu, energetiky, dopravy, nemovitostí a stavebnictví. Rovněž se zabývá daňovým strukturováním v oblastech bankovnictví, financí a kapitálových trhů, a také státní pomoci.

Matej Firický vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Mateje Bela v Banské Bystrici (JUDr.) a Fakultu ekonomiky a managementu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitře (Ing.). Je autorem řady odborných publikací s právní či daňovou tématikou. Hovoří slovensky, česky a anglicky. 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Bezpečnost práce s rizikovými zařízeními upraví nový zákon
Bezpečnost práce s rizikovými zařízeními

Bezpečnost práce s rizikovými zařízeními upraví nový zákon

Praha 5. dubna (ČTK) - Podmínky práce s vyhrazenými zařízeními upraví v tuzemsku nový zákon, který je ve Sněmovně před schvalováním. Týkat se má zdvihacích, elektrických, plynových a tlakových zařízení, která například při nesprávném použití nebo nevhodném provozování představují závažné ohrožení životů, zdraví nebo životního prostředí.

ČTK
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu