Aktuality | ČTK | 13.11.2019

NSS potvrdil pokutu 100.000 pro průmyslovou zdravotní pojišťovnu

Brno 12. listopadu (ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) svým rozhodnutím potvrdil pokutu 100.000 korun, kterou vyměřil v roce 2017 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) České průmyslové zdravotní pojišťovně. Dostala ji za netransparentní postup v zakázce na výběr firmy, která pro ni měla zpracovávat doklady. ČTK to zjistila z úřední desky soudu.

ČTK

ČTK

ČTK

V zakázce z roku 2016 firma Ovision, která v tendru neuspěla, podobně jako vítězná ostravská podnikatelka Jindřiška Krausová, kalkulovaly svou nabídkovou cenu s ohledem na předpokládaný objem zakázky. Pojišťovna ale prvně jmenovanou firmu z tendru vyloučila a druhou vybrala jako vítěze. Podle ÚOHS byl tento postup netransparentní a v rozporu se zásadou rovného zacházení.

Pokutu pro pojišťovnu potvrdil na začátku roku 2017 i předseda úřadu Petr Rafaj, pokutu tak již musela zaplatit.

Rozhodnutí ale pojišťovna napadla žalobou u Krajského soudu v Brně, který ale žalobu zamítl. Proti rozsudku podala pojišťovna kasační stížnost k NSS. "Nejvyšší správní soud dospěl k závěru, že kasační stížnost není důvodná. Krajský soud se věcí stěžovatele řádně zabýval, přezkoumatelným způsobem se řádně vypořádal s námitkami, které stěžovatel v žalobě uvedl, přitom postupoval v souladu se zákonem a nevybočil ani z mezí konstatntní judikatury," uvedla v odůvodnění předsedkyně senátu NSS Lenka Matyášová.

Česká průmyslová a zdravotní pojišťovna je třetí největší pojišťovnou v Česku. Na prevenci letos plánuje rozdělit 223 milionů korun.

Nejvyšší správní soud pokuta pojišťovna zdraví

Líbil se vám náš článek? Ohodnoťte ho, prosím.

Diskuze k článku 0 komentářů

Všechny komentáře se zobrazí po vstupu do diskuze

Vstoupit do diskuze

Nejoblíbenější články