NSS zamítl stížnost Rašínovy vysoké školy kvůli akreditacím

Brno 12. srpna (ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost brněnské Rašínovy vysoké školy ve sporu o akreditaci jejích studijních programů. ČTK to zjistila z úřední desky. Spor trval od roku 2011, kdy ministerstvo školství na návrh komise odňalo škole akreditaci magisterského oboru revitalizace ekonomických subjektů a řízení zdrojů. Omezilo zároveň akreditace bakalářských oborů krizový management a řízení sociálních služeb.

Česká tisková kancelář

Ministerstvo dospělo k závěru, že personální zabezpečení studijních programů je nedostatečné, stejně jako publikační a tvůrčí činnost členů akademické obce. Škola se bránila žalobou k Městskému soudu v Praze. V žalobě uvedla, že pedagogický sbor odpovídá úrovni ostatních vysokých škol.

Vyjádřila také názor, že rozsah publikační činnosti v časopisech by neměl být v tomto případě hlavním ukazatelem kvality. V Česku ani na Slovensku totiž neexistoval žádný recenzovaný či impaktovaný časopis zaměřený na problematiku insolvence, která byla pro školu klíčová. Žaloba také zdůrazňovala spolupráci školy s odborníky z praxe.

Městský soud žalobu loni v říjnu zamítl. Úřad prý správně hodnotil odbornou činnost vyučujících a vzal v úvahu jak rozsah, tak kvalitu jejich publikací. "Taktéž správně zhodnotil, že jejich publikační činnost se téměř nevztahovala k profilujícím studijním programům, neboť byla vykonávána z větší části pro jiné společnosti či vysoké školy," stojí v rozhodnutí městského soudu.

NSS zatím zveřejnil pouze stručný výrok na úřední desce, na vypracování písemného odůvodnění rozsudku má třicetidenní lhůtu. Stanovisko školy ČTK zjišťuje.

Rašínova vysoká škola vznikla v roce 2002. Škola se pokoušela spojovat právní a ekonomické obory a studentům předávat co nejvíce poznatků z praxe. V seznamu akreditovaných studijních programů na webu ministerstva školství nemá v tuto chvíli žádný záznam.

tmd jpt

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu