Pardubický kraj nebude vracet dotaci na modernizaci silnice

Pardubice 3. prosince (ČTK) - Pardubický kraj nebude vracet téměř 87 milionů korun z dotace na modernizaci silnice II/315 z Chocně do Louček na Orlickoústecku. Odvod nařídil za porušení rozpočtové kázně Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod, ministerstvo financí po správní žalobě podané krajem rozhodnutí zrušilo a řízení zastavilo. ČTK to řekl mluvčí hejtmanství Dominik Barták. V podobném sporu uspěl Pardubický kraj i minulý rok.

ČTK Česká tisková kancelář

"Ministerstvo financí respektovalo vyjádření soudu, že Pardubický kraj nepochybil, že podmínka v rámci výběrového řízení na dodavatele stavby byla oprávněná," uvedl Barták.

Úřad Regionální rady kraji vytkl, že mezi podmínkami soutěže byl požadavek, aby uchazeči měli vlastní či smluvně zajištěnou obalovnu živičných směsí. Podle úřadu to bylo diskriminační. Podle hejtmana Martina Netolického byl požadavek na zajištění obalovny nutný, aby se směs nemusela vozit daleko a měla potřebnou kvalitu.

Pardubický kraj uspěl v obdobném soudním sporu s ministerstvem financí kvůli opravě jednoho úseku silnice i vloni. Podle krajského soudu podmínka, aby uchazeči měli vlastní či smluvně zajištěnou obalovnu živičných směsí, diskriminační nebyla. Kraj na základě rozsudku získal zpět asi sedm milionů korun.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři