Pozvánka na kavárenský seminář s Andreasem Føllesdalem z Univerzity v Oslu

Common Law Society zve všechny příznivce evropské ochrany lidských práv a politické filozofie na kavárenský seminář s profesorem Andreasem Føllesdalem z Univerzity v Oslu, který se odehraje 28. května od 20 hodin v kavárně U Chlupatýho ducha v Praze.

Právnická fakulta UK v Praze, Český olympijský výbor
Jízdenková kauza
Foto: Shutterstock

Andreas Føllesdal, University of Oslo:

Does the margin of appreciation reduce the democratic deficit of the European Court of Human Rights?

Andreas Føllesdal je profesor politické filozofie na Právnické fakultě Univerzity v Oslu. Působí zároveň jako profesor v Norském centru pro lidská práva a je členem Norské akademie věd. Andreas Føllesdal publikuje v široké škále oborů zahrnujících lidská práva, globalizaci, demokracii či europeizaci.

Při své krátké návštěvě Prahy na konci května bude Andreas Føllesdal hostem kavárenského semináře Common Law Society, v rámci něhož bude diskutovat se studenty a dalšími účastníky semináře o problematice demokratického deficitu Evropského soudu pro lidská práva. Má ESLP skutečně demokratický deficit? Jaká je jeho případná příčina, povaha a jaké jsou možnosti jeho řešení? Přijďte ve středu 28. května od 20 hodin do kavárny U Chlupatýho ducha, kde budeme společně hledat odpovědi na uvedené otázky. Kdokoliv se zájmem o téma kavárenského semináře je srdečně vítán. 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články