Menu

Aktuality

Právní praxe v zahraničí? Stačí udělat jen ten správný STEP

Aktualityredakce28.11.2016
redakce28.11.2016

Jsi studentem právnické fakulty nebo krátce po promoci a láká tě zahraniční pracovní zkušenost v oboru? Právě pro Tebe jsou určeny zahraniční stáže STEP (Student Trainee Exchange Programme), které jsou organizovány evropským spolkem studentů práv ELSA!

Poskytování stáží STEP má dlouholetou tradici, která sahá až do roku 1984. Za dobu jejich fungování ve programu zúčastnilo tisíce studentů i poskytovatelů stáží. Stáže samotné můžou mít velmi různorodou podobu. Nejčastěji stáže poskytují advokátní kanceláře všemožného zaměření i velikosti. Lze však najít i stáže na soudech, univerzitách, neziskovém či veřejném sektoru. Délka stáží je variabilní, ale početně převažují stáže o délce 2-6 týdnů.

Stále váháš, jestli se na stáž přihlásit? Zde uvádíme jen několik důvodů, proč by ses přihlásit určitě měl:

  • úžasná položka ve Tvém životopisu
  • pracovní zkušenost v rámci jiného evropského právního systému a získání zahraničního know-how
  • jazyková vybavenost
  • poznání nové kultury
  • platové ohodnocení
  • pomoc s ubytováním, cestou a dalšími administrativními úkony členy ELSA v daném městě
  • zážitek na celý život

Pokud by ses rád dozvěděl o stážích STEP více a získal cenné tipy na vyplňování přihlášky, není nic snazšího než zavítat na informační schůzku, která se uskuteční na všech právnických fakultách, jmenovitě v Brně 5. prosince v 16:40, v Olomouci 23. listopadu v 18:15, v Plzni 24. listopadu v 15:00 a v Praze 1. prosince v 18:00. V časopise PrimaLEX, dostupném na všech právnických fakultách, si můžeš přečíst zážitky studentů, kteří již stáž STEP absolvovali.

Kompletní seznam stáží, které čítají celkem 195 míst ve 25 nejen evropských zemích najdeš na webu step.elsa.org, kde jsou dostupné informace k přihlášce i přihláška samotná, tu můžeš posílat do 12. prosince. Tak neváhej!

Vlastislav Stavinoha, účastník STEP ve Vídni: „Byl to jednoznačně úžasný měsíc plný nevšedních setkání, zážitků a hlavně zkušeností. Tak trochu jsem si uvědomil, co se skutečné skrývá pod pojmem mezinárodní právo a mezinárodní vztahy.“

V případě jakéhokoli dotazu pak prosím piš na kalouskova@elsa.cz

0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři