Menu

Aktuality

Právní stáže nejen na letní prázdniny

Aktualityredakce25.04.2017
redakce25.04.2017

Evropský spolek studentů práv European Law Students‘ Association působící ve více jak čtyřiceti zemích nejen v Evropě si vám s radostí dovoluje představit novou nabídku právních stáží. Student Trainee Exchange Programme (STEP) je určen jak pro studenty práv, tak pro mladé právníky.

Stáže, které byly zveřejněny na Velikonoční pondělí, je možné absolvovat ve 37 převážně evropských státech, avšak některé lze najít rovněž ve Spojených státech amerických, Izraeli nebo Mexiku. Je možné si vybrat stáž na pár týdnů či několik měsíců, ať už v advokátních kancelářích, na univerzitách, soudech, v neziskových organizacích či dalších institucích veřejného sektoru. Díky široké nabídce subjektů jsou zastoupeny i různorodé oblasti práva, ve kterých se během stáže můžete zdokonalit.

Jaké jsou výhody STEP oproti jiným stážím poskytovaným jinými spolky?

  • široká nabídka zahraničních právních stáží na jednom místě
  • pomoc s podáním přihlášky v místě tvého studia
  • možnost cestování a právní praxe, což není pro obor práva samozřejmostí
  • poznání zahraničního právního systému a pracovního prostředí
  • zlepšení cizího jazyka díky komunikaci s rodilými mluvčími
  • platové ohodnocení
  • pomoc se získáním ubytování, vyřízení nezbytné administrativy a zapojení do místního života ELSA členy v místě výkonu stáže
  • cenná položka do životopisu
  • životní zkušenost a vystoupení z komfortní zóny

Podrobnější informace o programu STEP, procesu přihlašování a průběhu stáže budou představeny na jednotlivých právnických fakultách, a to v Brně dne 25. dubna v 15:00, v Olomouci dne 26. dubna v 18:15, v Plzni dne 2. května (čas bude upřesněn) a v Praze dne 3. května v 19:30.

Pro povzbuzení a zvýšení motivace je dobré zmínit, že studenti z České republiky byli v rámci všech zemí ELSA sítě na 3. místě v počtu vybraných studentů na stáže! Přihlásit se je možné do 15. května 23:59 CET pomocí online formuláře na stránkách step.elsa.org.

Pro více informací o stážích i dalších akcích pořádaných ELSA sleduj Facebook fanpage lokálních skupin ELSA Brno, ELSA Olomouc, ELSA Plzeň, ELSA Praha nebo ELSA Česká republika.

V případě dotazů nás kontaktuj na emailu kalouskova@elsa.cz.

0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři