Příprava projektu elektronického monitorovacího systému pro trestní justici vstoupila do další fáze

Náměstek ministryně spravedlnosti Vladimír Zimmel pověřil Probační a mediační službu ČR realizací nadlimitní veřejné zakázky k projektu elektronického monitorovacího systému pro trestní justici. Předběžné oznámení o zakázce bylo zveřejněno 2. ledna ve Věstníku veřejných zakázek. Podle zákona je veřejný zadavatel oprávněn zahájit zadávací řízení nejdříve jeden měsíc od odeslání předběžného oznámení.

Naší prioritou je vypsat zakázku co nejdříve. Proto Probační a mediační služba, která bude na základě doporučení Ministerstva financí v zakázce figurovat jakožto veřejný zadavatel, zveřejnila předběžné oznámení již na začátku nového roku, abychom se zbytečně nedostávali do časové tísně i s ohledem na to, že projekt elektronického monitorovacího systému pro trestní justici by měl být zčásti financován z evropských fondů,“ uvedl náměstek ministryně spravedlnosti Vladimír Zimmel.

Příprava zakázky bude i nadále probíhat v úzké součinnosti a v souladu s doporučeními odborné pracovní skupiny EMSON, kterou tvoří zástupci Ministerstva spravedlnosti, Probační a mediační služby, Vězeňské služby ČR a Institutu pro kriminologii a sociální prevenci.

Skupina má mimo jiné za úkol posoudit ekonomicky nejvýhodnější formu pořízení systému, efektivní rozsah jeho využití s ohledem na předpokládaný počet monitorovaných osob a parametry kontroly odsouzených prostřednictvím elektronického monitoringu.

Elektronický monitoring byl doposud spojován výhradně s kontrolou trestu domácího vězení. Do budoucna se však počítá s jeho širším využitím např. pro potřeby nahrazení vazby nebo pro kontrolu osob podmíněně propuštěných z výkonu trestu. 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Bezpečnost práce s rizikovými zařízeními upraví nový zákon
Bezpečnost práce s rizikovými zařízeními

Bezpečnost práce s rizikovými zařízeními upraví nový zákon

Praha 5. dubna (ČTK) - Podmínky práce s vyhrazenými zařízeními upraví v tuzemsku nový zákon, který je ve Sněmovně před schvalováním. Týkat se má zdvihacích, elektrických, plynových a tlakových zařízení, která například při nesprávném použití nebo nevhodném provozování představují závažné ohrožení životů, zdraví nebo životního prostředí.

ČTK
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu