Rakousko chystá zákon o přerozdělení běženců

Vídeň 17. srpna (ČTK) - Rakouská vládní koalice připravuje zákon, který by řešil přerozdělení žadatelů o azyl v této alpské republice. Návrh, který by se do října měl stát zákonem, podle agentury Reuters dá spolkové vládě pravomoci, jak překonat odpor některých oblastí či obcí odmítajících běžence.

ČTK Česká tisková kancelář

Na návrhu se dnes shodli vládní sociální demokraté a lidovci, podpořili ho také opoziční Zelení. Právní předpis, který je reakcí na nárůst počtu běženců v Rakousku, musí v parlamentu získat dvoutřetinovou většinu. To se bez ekologické strany dvěma vládním stranám nepodaří.

Rakouští vládní představitelé říkají, že opatření přispěje ke spravedlivému vnitrorakouskému přerozdělení azylantů. Populistická Svobodná strana Rakouska ale tvrdí, že ve skutečnosti půjde o prosazení kvót za pomoci hrubé síly.

Přerozdělení uprchlíků je nyní celoevropským tématem. Členské státy Evropské unie nicméně rozmístění azylantů na základě povinných kvót odmítají a trvají na dobrovolnosti. Tento názor zastává i Česká republika, která přislíbila, že do konce roku 2017 přijme celkem 1500 uprchlíků.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři