Setkání v právním prostoru již po deváté!

Jarní období je pro nás v redakci spojené vždy s vrcholící přípravou odborného právního kongresu PRÁVNÍ PROSTOR a nejinak je tomu také letos. Program 9. ročníku je kompletní a na stránkách www.pravniprostor.cz se postupně můžete, prostřednictvím osobních rozhovorů, seznamovat s jednotlivými přednášejícími.

vedoucí právník a koordinátor VIP projektů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia

Oproti ročníkům předcházejícím bude letos vystupujících o něco méně, výměnou za delší stopáž jejich přednesů a také za možnost využít některé z nabízených volnočasových aktivit hotelu Jezerka, které se rok od roku rozšiřují (www.jezerka.cz). Věříme, že se nám tak ještě lépe podaří navodit přátelskou atmosféru a účastníci budou toto odborné setkání opouštět nejen s novými právními poznatky, ale také s příjemnými zážitky.

Z témat se letos zaměříme především na otázky nájmu bytu a domu, spory o dědické právo, či působnost nového typu „externích“ odborových organizací. Zazní ale také příspěvek k autorským poplatkům aktuálně projednávaným v parlamentu, či praktické rady, jak uspět při samotném soudním jednání, a to jak pro advokáty, tak pro soudce. Současně navážeme na loňský velmi úspěšný blok věnovaný ústavnímu právu a judikatuře, ve kterém se na příkladech z praxe pokusíme posoudit, zda judikatura právo dotváří nebo jej již přetváří, a zastavíme se rovněž u návrhů změn ústavy. První den kongresu zakončí blok věnovaný trestnímu právu, kde se dozvíme něco o zvláštních způsobech trestního řízení v justiční praxi nebo o tom, zda opravdu platí, že kdo si hraje, nezlobí.

Od prvního ročníku kongresu se potvrzuje, že společenský večer s překvapením, tombolou a křtem je příjemným zakončením prvního náročného konferenčního dne. Laťka večerního překvapení je za ty roky nastavena poměrně vysoko, a v podstatě ještě večer po jeho odtajnění dostávám otázky, čím jej překonáme příští rok? Na což vždy odpovídám „Nechte se zase překvapit“. Jednak proto, že v tu chvíli si sama říkám v duchu „Tak to vůbec netuším!“, a dále proto, že přijít příští rok o „Wow efekt“, by bylo přece jen velká škoda.    

Druhý den kongresu bývá zpravidla tou klidnější částí celé akce, ve které zazní poslední dva bloky, z nichž první bude letos ve znamení evropského kontextu, a to především z pohledu možných nepříjemných následků dopravních nehod a přestupků v rámci přeshraničního cestování se zaměřením především na oblast Rakouska, doplněný dále o zhodnocení dopadů situace okolo Brexitu na ČR, protože v té době snad již budeme vědět, jak celé vyjednávání okolo vystoupení Velké Británie z EU dopadlo. A tím pověstným „nejlepším na konec“ bude asi již tradičně blok věnovaný aktuálním otázkám v justici, opět ve velmi reprezentativním obsazení.

odborného programu 9. ročníku kongresu je to téměř vše, snad kromě jedné speciální přednášky, o které jen prozradím, že se bude týkat opravdu nás všech, že má vedle profesního, přesah i do našeho osobního života a určitě proto stojí za to si ji poslechnout.   

Pro Ty z Vás, kteří jste kongres v uplynulých letech doposud nenavštívili, připojuji odkaz s krátkou videosondou do jeho organizace a průběhu, která snad výše uvedenou příjemnou atmosféru jen potvrzuje. Video naleznete zde.

Ostatně přijeďte se ve dnech 16. a 17. dubna 2019 přesvědčit na Seč sami!

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články