Soud poslal do vězení Němce, kteří pašovali tuny marihuany z ČR

Berlínský soud poslal do vězení čtyři Němce, kteří ve velkém pašovali do země drogy z Česka a z Nizozemska. Jedna žena a tři muži dostali tresty od čtyř let do čtyř let a devíti měsíců, uvedla dnes regionální televize RBB. Skupina převezla do Německa během tří let téměř deset tun marihuany.

Česká tisková kancelář
Foto: Redakce

Čtveřice Němců podle soudu začala pašovat drogy v lednu 2010 z Nizozemska. Později se ale odsouzení zaměřili na dodávky z Česka, kde získávali marihuanu výhodněji. Látku převáželi ve vypůjčených automobilech, aby na sebe neupozornili častými cestami stejným vozem přes hranice. Celkem uskutečnili téměř 300 jízd, pokaždé převáželi několik kilogramů marihuany.

Policie se na stopu pašeráků dostala počátkem roku 2013 na základě tipu z berlínské drogové scény. Pašeráky se podařilo zadržet loni v únoru, když byli na cestě z Česka s 48 kilogramy marihuany. Měli u sebe také 80.000 eur (2,2 milionu korun) v hotovosti.

Kromě odsouzené čtveřice stojí před soudem kvůli případu další dva muži, kteří podle vyšetřovatelů celý obchod s drogami organizovali. Rozsudek v jejich řízení se ale neočekává dřív než na konci roku.

zdroj ČTK

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články