Soud rozpustil několik stran a hnutí, například Antibursík

Brno 13. června (ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) dnes na návrh vlády rozpustil několik mimoparlamentních a regionálních politických stran a hnutí. Důvodem je to, že subjekty neplnily své zákonné povinnosti ohledně dodávání výročních finančních zpráv. Rozpuštění jsou například Občané.cz z Prahy a Folklor i Společnost z Brna. ČTK to zjistila z úřední desky.

ČTK Česká tisková kancelář

Soud rozpustil také Hnutí sociálně slabých z Karlovy Studánky, pražské Hnutí Lepší Řepy, hnutí Solidarita, Vlast, Zákon se sídlem ve Velkém Meziříčí, Hnutí občanů Prahy, Pražané za svá práva, Hnutí pro Těšín a Antibursík - Stop ekoteroru! Určil zároveň likvidátory stran a hnutí.

Soud dnes také pozastavil činnost Demokratické strany Československa. Nepředložila výroční finanční zprávy za roky 2014 až 2017. Pokud svou povinnost nebude plnit ani nadále, čeká ji taktéž rozpuštění.

Agendu politických stran řeší u Nejvyššího správního soudu stejný senát, který se zabývá také stížnostmi na evropské volby. Dnes odmítl dva podněty - jeden pro opožděnost, druhý proto, že volič neodstranil ve lhůtě vady návrhu. Celkem soud dostal 17 podnětů.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři