Menu

Aktuality

Správní soud definitivně potvrdil pokutu 1,2 mil. Kč pro vinaře

AktualityČTK24.08.2017
ČTK24.08.2017

Brno 24. srpna (ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) definitivně potvrdil pokutu 1,2 milionu korun pro společnost VÍNO - VÍN Morava, s.r.o. Firma uváděla do oběhu vína, která byla podrobena nepovoleným postupům při jeho výrobě. Mezi jinými šlo o přidávání vody do vína, řekl ČTK mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Pavel Kopřiva. Pokutu od SZPI už dříve potvrdil i Krajský soud v Brně.

Majitel pokutované společnosti Vladimír Šebesta dnes ČTK řekl, že se musí seznámit s písemným vyhotovením rozsudku. "Poté s právníkem zvážíme případné další kroky," uvedl Šebesta.

"Účastník řízení uváděl do oběhu vína, která byla podrobena nepovoleným enologickým postupům. Šlo o přídavek sacharózy, přídavek vody, ethanol z přidaného cukru," uvedl Kopřiva. Dále firma označil jako jakostní vína odrůdová, byť o jejich zatřídění nebylo rozhodnuto. Navíc víno Rulandské bílé bylo rovněž špatně označeno jako suché, když mělo být s ohledem na obsah cukru označeno jako polosuché.

Kromě pokuty, kterou už dříve potvrdil Krajský soud v brně musí firma zaplatit ještě 115.190 Kč jako náklady laboratorních rozborů.

Společnost VÍNO - VÍN Morava, s.r.o. má sídlo v Brně, provozovnu má ale ve Strážnici na Hodonínsku. Svoje hospodářské výsledky firma nezveřejňuje. Její roční produkce je kolem 200.000 litrů vína.

vrn dr

ČTKČeská tisková kancelář
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři