Menu

Aktuality

Ústavní právo na kongresu Právní prostor 2018

Aktualityredakce20.02.2018
redakce20.02.2018

Již za dva měsíce se v hotelu Jezerka u Sečské přehrady sjedou špičkoví odborníci z řad českých právníků, aby účastníkům 8. ročníku kongresu Právní prostor přiblížili zajímavá témata z širokého spektra oblastí práva. Letos bude jeden blok věnován i právu ústavnímu.

V minulosti se na kongresu Právní prostor vystřídala rozličná témata, naopak některá zůstávají v programu stále, jako například blok nazvaný "Aktuální otázky justice". Letošní ročník však poprvé přinese i tři přednášky věnované ústavnímu právu, a to především u příležitosti výročí čtvrtstoletí účinnosti Ústavy ČR. Ústava se zároveň dostává do popředí zájmu odborné, ale i laické veřejnosti v souvislosti se změnami, které v ní v relativně nedávné době proběhly (zavedení přímé volby prezidenta republiky), či které jsou v současné době živě diskutované (institut referenda). A právě těmto fenoménům se bude věnovat ve své přednášce prof. JUDr. Jan Kysela Ph.D., DSc., na nějž naváže JUDr. Tomáš Havel, Ph.D. O rigidnosti či flexibilnosti ústavy se poté účastníci dozvědí v příspěvku prof. JUDr. Aleše Gerlocha, CSc. Účastníci konference se tak mohou těšit na osobnostmi nabitý a velmi zajímavý blok programu kongresu.

Pro připomenutí kongresové atmosféry přinášíme krátký sestřih přednášky JUDr. Petra Meduny týkající se restituční tečky.

Více o odborném kongresu Právní prostor 2018 naleznete zde.

0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři