V Černošicích došlo k napadení vykonavatele

V Černošicích dnes došlo k napadení vykonavatele. Pokus o soupis movitých věcí skončil útokem manželky dlužníka na zaměstnance soudního exekutora. Najela do něj automobilem Mercedes-Benz GL 350, který byl posléze zajištěn. Napadený je v současné době v péči lékařů. Exekutorský úřad Praha 5 podává na útočníka trestní oznámení, a to pro ublížení na zdraví a maření úředního výkonu.

tisková mluvčí Exekutorské komory ČR
Foto: Fotolia

Dlužník čelí dvěma exekucím, které vede soudní exekutor kvůli dluhům na výživném. Jde tedy o přednostní pohledávku. Alimentační nárok dvou dětí je v rámci exekuce vymáhán již od července 2013. Celková dlužná částka činí zhruba jeden milión korun. Před úředním výkonem sekundárních způsobů provedení exekuce byly nejprve řádně vyčerpány způsoby primární, které však byly zcela neúspěšné.

Exekutorská komora ČR považuje daný případ za další negativní důkaz stoupající agresivity neplatičů. Registruje desítky napadení vykonavatelů[1] ročně. K poslednímu ataku došlo minulý týden, kdy dlužník zbil vykonavatele Exekutorského úřadu Cheb. Exekutorská komora ČR se coby dohledový orgán snaží předcházet útokům na zaměstnance exekutorských úřadů všemi prostředky.

Více informací naleznete zde: Exekutorská komora ČR vyjadřuje obavu před možnými negativními dopady rozhodnutí Nejvyššího soudu o statutu vykonavatele (22.04.2014)


[1] Vykonavatelem soudního exekutora může být občan České republiky, který a) má plnou způsobilost k právním úkonům, b) je bezúhonný, c) má úplné středoškolské vzdělání, d) je v pracovním poměru u exekutora po dobu nejméně 1 roku, e) složil kvalifikační zkoušku vykonavatele soudního exekutora. Seznam vykonavatelé je k dispozici na www.ekcr.cz.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články