Více než sto čínských studentů se v Praze zúčastní prestižní letní školy

V úterý 21. června začíná 4. ročník letního vzdělávacího programu Prague Summer School, který je určen zejména zahraničním studentům práva a obchodu. Většinu účastníků již tradičně tvoří studenti z Číny, letošního ročníku se však zúčastní též studenti z Turecka, Nigérie či Afganistánu včetně dvou českých studentů. Účastníky čeká během dvou měsíců, které tu stráví, bohatý přednáškový program, který zajistí zkušení experti z renomovaných právních a obchodních společností, ale také z veřejné sféry. Ze zahraničních hostů do Prahy letos zavítá mimo jiné bývalý předseda China Investments Corporation – Gao Xiqing nebo maďarský miliardář a IT guru Gábor Bojár. Studenti po výukové části programu absolvují pracovní stáže ve firmách v Praze a dalších evropských metropolích.

PS
On International Business Transactions
Justice, spravedlnost, rozhodnutí soudu
Foto: Shutterstock

„Posláním Prague Summer School je přispívat k budování dobrých vztahů mezi předními českými i světovými osobnostmi z oblasti práva a byznysu a elitními zahraničními studenty. Právě ty mohou být důležitým předpokladem pro intenzivní mezinárodní obchodní spolupráci, ale i přínosnou výměnu názorů a osobních zkušeností,“ popisuje význam projektu jeho hlavní organizátor Tomáš Hülle, který se zároveň jako prezident Česko-čínského podnikatelského fóra dlouhodobě zaměřuje na upevňování obchodních vztahů s Čínou.

Ze zahraničních hostů letos pozvání přijal čínský právní a investiční expert Gao Xiqing, dříve předseda největšího čínského státního fondu China Investments Corporation. Další hvězdou programu je maďarský miliardář Gábor Bojár, zakladatel vývojářské společnosti Graphisoft, která je autorem nejpoužívanějšího softwaru pro architekty ArchiCAD. Přednášet bude i švýcarský odborník na mezinárodní obchodní a investiční právo Andreas R. Ziegler z univerzity v Lausanne, čínský advokát a expert na mezinárodní arbitráže Arthur Ma nebo Michael Mullen, americký ekvity partner PwC Legal pro střední a východní Evropu. Mezi českými lektory se objeví například bývalá generální ředitelka dětského fondu UNICEF ČR Pavla Gomba, Miroslav Uřičař, ředitel právního oddělení T-Mobile ČR, ekonom Lukáš Kovanda z Roklenu, Petr Zahradník, ředitel bruselské pobočky ČEZ, či Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy.

Součástí programu bude panelová diskuze na téma Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP) mezi Evropskou Unií a Spojenými státy, která se uskuteční 12. července. Příležitost k neformálnímu setkání a navázání osobních kontaktů mezi studenty a vyučujícími nabídne slavnostní galavečer v hotelu The Grand Mark, který proběhne 11. července.

Po absolvování třítýdenního výukového programu čekají studenty měsíční stáže v předních právních společnostech i obchodních korporacích v Praze, Bratislavě, Lyonu, Miláně, Salzburku, Sofii, Stuttgartu nebo Ženevě. Celkem se jedná o přibližně 70 českých i mezinárodních firem, které studenty přijmou do svých řad a budou je učit podnikatelským dovednostem.

O Prague Summer School:

Prague Summer School je letní vzdělávací program pro zahraniční studenty elitních škol, který se zaměřuje na oblast práva a businessu. Výhodou programu je především převaha neakademických lektorů předávajících poznatky ze své každodenní praxe. Cílem letní školy je poskytnout účastníkům všechny potřebné informace pro jejich budoucí kariéru v mezinárodním obchodě a zároveň posílení mezinárodních obchodních vztahů mezi Českou republikou a Čínou.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články