Za podvody s pojištěním dostalo pět lidí několikaletá vězení

Za rozsáhlé podvody při sjednávání pojistných smluv dostala skupina tří žen a dvou mužů u krajského soudu v Pardubicích tresty několika let vězení, ve dvou případech podmíněné. Jako zprostředkovatelé pracující pro různé pojišťovny zajistili několik tisíc pojistných smluv a zaplacení první platby pojistného, což představovalo podmínku pro vyplacení provize zprostředkovateli. Přitom věděli, že pojistné dále placeno nebude. Škody jdou do desítek milionů korun. Rozsudek není pravomocný, někteří obžalovaní se proti němu na místě odvolali, další si ponechali lhůtu pro podání odvolání, vyplývá z rozsudku, který ČTK poskytla Iva Matušková z Krajského soud v Hradci Králové.

Česká tisková kancelář
Foto: Fotolia

Nejvyšší sedmiletý trest vězení a pětiletý zákaz činnosti ve vedení společností dostala Jana Veselá. Podle obžaloby společně s dalšími nebo sama předložila pojišťovnám smlouvy, které mohly způsobit škodu 69 milionů korun. Téměř polovina peněz z nárokovaných provizí nebyla vyplacena díky včasného stornování pojistných smluv pojišťovnami.

Václav Junger byl odsouzen k šesti letům vězení, přitížilo mu souběžné maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Soud jej také potrestal zákazem řízení všech motorových vozidel na dva roky a zákazem výkonu činnosti pojišťovacího zprostředkovatele na pět let.

Martin Plaček má jít do vězení na pět let. Alena Houdková odešla od soudu s dvouletým podmíněným trestem stejně jako Petra Havránková. Všech pět také musí pojišťovnám zaplatit způsobenou škodu.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články