Zlínský soud potřetí projednává vraždu podnikatele z roku 2005

Zlín 6. srpna (ČTK) - Krajský soud ve Zlíně dnes začal opět projednávat brutální vraždu podnikatele v Otrokovicích z roku 2005. Již dvakrát za ni uložil devětatřicetiletému Martinu Bódišovi 14 let, olomoucký vrchní soud ale podruhé po odvolání obžalovaného rozsudek zrušil a věc krajskému soudu vrátil. Obžalovaný, který pro zavražděného pracoval, vinu odmítá. Hrozí mu 12 až 15 let vězení nebo i výjimečný trest.

Česká tisková kancelář
Jízdenková kauza
Foto: Shutterstock

Podle předsedy senátu krajského soudu Jiřího Dufka je usnesení odvolacího soudu polemikou s hodnocením důkazů zlínským soudem. "Je otázkou, proč vrchní soud nerozhodl sám," uvedl Dufek.

Vrchní soud podle něj uložil výslech znalkyně, která dnes popisovala možnosti přenosu mikrovláken z jednoho oděvu na druhý. Právě nálezy údajných textilních vláken z Bódišova oděvu na oblečení a ložním prádle zavražděného totiž patří mezi klíčové důkazy. Podle obhajoby ale není jasné, zda jsou vlákna z kalhot Bódiše nebo poškozeného. Soud vyslechl i další svědky, v dokazování hodlá pokračovat 27. srpna.

Podle obžaloby pracovník ochranky Bódiš podnikatele připravil o život v jeho novém bytě v Otrokovicích. Bódiš údajně devětadvacetiletého muže surově utloukl a ubodal na podzim 2005. Z bytu prý odnesl notebook, jímž zřejmě oběť tloukl do hlavy. Policie asi po roce vyšetřování případu kvůli nedostatku důkazů odložila. Kriminalisté se jím začali znovu zabývat předloni v listopadu, kdy zjistili nové poznatky, které by mohly vraha odhalit. Případ je posuzován podle trestního zákona, který platil do konce roku 2009.

Motivem k vraždě byly zřejmě osobní rozpory s podnikatelem, který chtěl údajně Bódiše propustit z práce. Obžalovaný vinu odmítá, poškozeného prý měl rád. Při zadržení se ale podle státního zástupce přiznal, po obvinění však otočil. Podle znalců obžalovaný trpí disociální poruchou osobnosti, která byla dříve nazývána psychopatií.

Označili ho jako egocentrika, člověka vůči ostatním lidem necitelného a konfliktního s výraznými sklony k agresivnímu jednání a ke lhaní. Bódiš neobstál ani na detektoru lži. Podle státního zástupce zařízení signalizovalo nepravdivé odpovědi na vícero otázek týkajících se například způsobu usmrcení oběti či vlastního podílu na vraždě.

Na dopadení podezřelého se podílel i speciální policejní tým Tempus. Jeho cílem je vyšetřovat letité případy uzavřené bez úspěchu.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články