Změnu ve zveřejňování účetních závěrek vláda odmítla

Novela opozičního hnutí STAN, která by měla zajistit dodržování povinnosti zveřejňování účetních závěrek firem a podnikatelů v rejstříku, nezískala podporu kabinetu. Uvedl to dnes tiskový odbor Úřadu vlády. Úprava by podle podkladů k jednání ministrů zvýšila administrativní zátěž pro rejstříkové soudy i správce daně a nesplnila by zamýšlený účel. O předloze rozhodnou bez ohledu na názor vlády zákonodárci. Zda ji Sněmovna stihne projednat do konce volebního období, ale není jisté.

ČTK Česká tisková kancelář

Předkladatelé z řad části koaličních i opozičních klubů tvrdí, že navržené změny by přispěly k posílení obranyschopnosti Česka. Dotace by podle nich neměly převýšit deset milionů korun ročně. Úpravy by se týkaly podniků VOP CZ na Novojičínsku a LOM v Praze, které se věnují opravám pozemní a letecké vojenské techniky, a také Vojenských lesů a statků, Vojenského technického ústavu a Vojenského výzkumného ústavu.

Kabinet v podkladech uvedl, že ministerstvo obrany může už nyní zvýšit kmenové jmění podniku o majetek, který nabyl kdykoli při své podnikatelské činnosti. Nic nového tak podle vládních legislativců úprava možných dotací nepřinese. Ministerstvo obrany poslanecký návrh s některými připomínkami podpořilo. Záporné stanovisko naopak doporučilo vládě ministerstvo financí.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři