Menu

Aktuality

Daňový balík a změny v EET bude Sněmovna schvalovat až v lednu

AktualityČTK08.12.2016
ČTK08.12.2016

Praha 8. prosince (ČTK) - Vládní daňový balík, který především zvyšuje daňové slevy na děti a ve kterém poslanci navrhli i změny v elektronické evidenci tržeb (EET), by měla Sněmovna schvalovat až v lednu. ČTK to dnes sdělil předseda rozpočtového výboru Václav Votava (ČSSD). Třetí čtení přitom mělo přijít na řadu už v pátek. Jedním z důvodů podle Votavy je, že lhůta umožňující projednání zákona Sněmovnou uplyne v pátek až po 14. hodině.

První schůze Sněmovny v příštím roce má začít v úterý 12. ledna. Rozpočtový výbor už doporučil posunout účinnost předlohy z původně navrhovaného 1. ledna na 1. duben příštího roku. Vyšší daňové slevy a druhé a další dítě, které balík přináší, by ale poplatníci mohli využít zpětně od počátku roku.

Vládní návrh měnil původně sedm daňových zákon. Poslanci i ministr financí Andrej Babiš (ANO) do něj však navrhli vložit i změny zákona o evidenci tržeb. Babiš navrhl, aby se EET nevztahovala na podnikatele, kteří mají daň stanovenou paušální částkou a jejichž příjmy v předchozích třech letech nepřekročily 250.000 korun ročně. Druhou změnou je vynětí e-shopů v případech, kde zákazník platí kartou přes internet a transakce se odehraje bez osobní účasti.

Výjimky v EET chtějí i poslanci vládní KDU-ČSL. Opoziční ODS a TOP 09 navrhují zákon o evidenci tržeb zrušit.

Pozměňovacími návrhy se zabýval ve středu rozpočtový výbor. K Babišovým návrhům zaujal negativní stanovisko, stejně tak odmítl návrhy na zrušení evidence tržeb. K návrhům na úlevy z EET, které vznesli lidovci, výbor nezaujal žádné stanovisko.

ČTKČeská tisková kancelář
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Přihlásit se
Zapomenuté heslo
Jěště nemáte svůj účet?
Založte si účet a získejte spoustu výhod
Elektronický časopis
Mám zájem o elektronický časopis
Mediální partneři
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři