Konference Insolvence 2016

Konference Insolvence 2016

Jaké změny přinese novela insolvenčního zákona, kterou ve středu 30. března schválila vláda? Zasáhne do současné praxe insolvence? A jak efektivně bude možné zabránit zneužívání tíživé situace dlužníků komerčními subjekty?

Insolvence 2008 a.s.

Insolvence 2008 a.s.

Tyto i další otázky spojené s novelou zodpoví JUDr. Ing. Zdeněk Strnad, Ph.D., místopředseda Krajského soudu v Českých Budějovicích a člen pracovní skupiny pro insolvenci při Ministerstvu spravedlnosti. O připravovaných změnách institutu oddlužení pak více pohovoří JUDr. Michal Žižlavský, člen představenstva České advokátní komory, předseda Rady expertů Asociace insolvenčních správců

Mimo to se můžete těšit na celou řadu dalších zajímavých odborníků z praxe, kteří vystoupí jak se samostatnými příspěvky, tak v rámci panelové diskuze. V rámci panelové diskuze pak dostanou prostor také účastníci konference se svými dotazy. Využijte této jedinečné příležitosti sdílet informace s kolegy a kapacitami v oboru insolvenčního práva.

V rámci dopolední části vystoupí například rozhodce Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky Prof. Dr. Alexander Bělohlávek s příspěvkem na téma Nové nařízení EU v oblasti přeshraničních insolvencí.

JUDr. František Púry, Ph.D., předseda trestního kolegia Nejvyššího soudu, přednese příspěvek zaměřený na zcela jinou problematiku insolvence. Ve své přednášce pohovoří o vybraných trestněprávních aspektech insolvenčního práva.

Místopředseda Krajského soudu v Ostravě Mgr. Rostislav Krhut účastníky blíže seznámí s tématem Standardizace insolvenčních procesů a výstupů. Mimo to posluchačům přiblíží některé z návrhů kolegia místopředsedů krajských soudů, kterého je sám členem.

V odpolední části programu zasednou ke společné diskuzi nejen zmiňovaní řečníci, ale i další odborníci z praxe, například JUDr. Pavel Staněk nebo Mgr. Daniel Hříbal, MBA. Společně budou odpovídat a diskutovat nad dotazy, které jim položí samotní insolvenční správci. Program tak bude reflektovat ty nejaktuálnější problémy, se kterými se správci při výkonu své praxe setkávají.

Věříme, že konference naváže na trend z předchozích ročníků a i tentokrát se stane vhodnou platformou pro sdílení informací mezi insolvenčními správci a dalšími subjekty, které do insolvenčních řízení zasahují.

O spolupráci s dalšími řečníky, kteří by rozšířili tematické spektrum programu, stále jednáme. Aktuální podobu programu najdete vždy na www.konferenceinsolvence.cz.

konference insolvenční řízení

Líbil se vám náš článek? Ohodnoťte ho, prosím.

Diskuze k článku 0 komentářů

Všechny komentáře se zobrazí po vstupu do diskuze

Vstoupit do diskuze

Nejoblíbenější články