Ministerstvo spravedlnosti navázalo spolupráci s VŠE v oblasti právní úpravy insolvenčního řízení

Ministerstvo spravedlnosti navázalo spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze (VŠE) v oblasti právní úpravy insolvenčního řízení. Spolupráce bude spočívat ve vytvoření legislativního rámce pro zavedení elektronické aplikace umožňující jednotné získávání průběžných statistických dat o výsledcích insolvenčních řízení.

novela podpis založení společnosti notářský řád
Foto: Fotolia

Současný systém zaznamenávání dat o insolvenčních řízení takový postup prakticky znemožňuje, resp. tento postup je možný pouze za předpokladu vynaložení dodatečných nákladů na získání těchto dat, nehledě na skutečnost, že kvalita zpracování závěrečných zpráv jednotlivých insolvenčních správců se značně liší, což dále zhoršuje dostupnost těchto dat.

Zamýšlená aplikace by měla do budoucna umožnit komplexní administraci insolvenčního řízení, zjednodušit a ulehčit tak práci všem účastníkům insolvenčního řízení. Toto zjednodušení by se následně mělo promítnout do výsledků insolvenčního řízení v podobě nižších transakčních nákladů vlastního insolvenčního řízení a také by mělo dojít ke zrychlení samotného procesu insolvenčního řízení.

Výsledkem tohoto procesu bude automaticky generovaná konečná zpráva insolvenčního správce na základě informací zaznamenaných v aplikaci. Tento princip jednak umožní sjednocení výstupů všech insolvenčních správců, jakož i zamezí chybám a nepřesnostem které se čas od času v konečné zprávě objeví. A v neposlední řadě umožní detekci podezřelých insolvenčních řízení.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články