Ministři se sešli k debatě o změnách zákonů i dalších projektech

Kamenice (u Prahy) 9. prosince (ČTK) - K neformální debatě o možných změnách zákonů i o dalších projektech se dnes odpoledne sešli členové vlády ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše (ANO) na zámku Štiřín v Kamenici u Prahy. Probrat by mohli také priority ve svých resortech na příští rok. Další běžné zasedání vlády se uskuteční ve středu.

ČTK Česká tisková kancelář

Například k tématům ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) patřila především dvoustranná rozvojová spolupráce s výhledem na další roky a program podpory českého kulturního dědictví v cizině. "Jedná se o nelegislativní záležitosti," napsal dnes Petříček v sms zprávě ČTK.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) uvedla, že na příští rok chystá balíčky na podporu rodin a podporu zaměstnanosti, některá opatření k důchodové reformě a k boji s chudobou a reformu dlouhodobé péče. "Zajímat mě budou také řešení v oblasti dostupného bydlení a exekucí, protože to jsou věci, jejichž dopady spadají do mého resortu," napsala v podvečer ČTK.

Premiér Babiš později na twitteru uvedl, že ve čtyřech hodinách před 19:00 účastníci jednání zatím probrali hlavní resorty, tedy ministerstvo financí a ministerstvo práce a sociálních věcí. Debata bude podle premiéra pokračovat i večer.

Někteří ministři označují setkání za vládní "teambuilding". Žádná konkrétní rozhodnutí se však neočekávají. Třeba návrh plánu legislativních prací kabinetu na příští rok, o němž by ministři dnes také měli mluvit, projedná vláda formálně příští týden.

Babiš dopředu avizoval, že na setkání bude na členy vlády apelovat, aby se účastnili pravidelných sněmovních interpelací. Jejich absence, byť omluvená, pravidelně vyvolává kritiku opozice. Neformálnost setkání členů vlády na Štiříně dokládá i skutečnost, že se na zámku mohou zdržet až do pondělí.

Štiřínský zámek, který slouží jako hotel a pro pořádání konferencí, spravuje ministerstvo zahraničí. Areál zahrnuje i park, rybníky a golfové hřiště.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři