Menu

Aktuality

Novela zákoníku práce: Petr Hůrka a Nataša Randlová představí na kongresu Právní prostor nejzásadnější novinky

Aktualityredakce22.03.2016
redakce22.03.2016

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá novelu zákoníku práce. Její obsah a nejzásadnější novinky představí na kongresu Právní prostor 2016 hned dva přednášející - Petr Hůrka a Nataša Randlová.

Novelou zákoníku práce se již zabývají i média. Zaměstnavatel by měl mít podle upraveného textu zákona například povinnost předcházet riziku stresu spojeného s prací. Novou úpravu by měli pocítít i vrcholní manažeři - nebude pro ně platit pevná pracovní doba. Jde-li o tzv. home office, byli autoři novely vedeni trendem slaďování práce s osobním životem, práce z domova by měla doznat přesnějšího vymezení. Nyní je podle zákona možná buď pořád, nebo vůbec, což neodpovídá současné praxi. 

Na jaře, 19. a 20. dubna se můžete kromě novely zákoníku práce těšit i na jiná (staro)nová témata. Představíme nový zákon o zadávání veřejných zakázek a zákon o registru smluv, posvítíme si na zákon o obchodních korporacích a jeho připravovanou novelu a zamyslíme se nad reformou přestupkového práva. Více se o kongresu Právní prostor 2016 dozvíte na internetových stránkách http://www.kongrespravniprostor.cz/.

0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři