Novým ekonomickým náměstkem ministryně spravedlnosti je Miroslav Zábranský

Od 2. ledna 2015 se funkce náměstka ministryně pro úsek ekonomický a vnitřní správy ujal Miroslav Zábranský. Jeho úkolem bude koordinace a kontrola činnosti sekce ekonomicko-správní a sekce informatiky a evropských programů Ministerstva spravedlnosti.

Klouzavý mandát
Foto: Fotolia

Nového náměstka čeká především řešení velkých investičních akcí, jako je zahájení výstavby justičního areálu v Ústí nad Labem či umístění Obvodního soudu pro Prahu 5.

Jsem připraven řešit náročné úkoly, které na mě čekají na Ministerstvu spravedlnosti,“ uvedl Miroslav Zábranský. „Těším se na spolupráci se specialisty ministerstva, především z ekonomické sekce a sekce fondů EU, a věřím, že vybudujeme společně velmi silný tým,“ doplnil nový náměstek.

Ministryně Helena Válková už dříve uvedla, že náročné investiční akce v rezortu justice by měly probíhat s větším zapojením ministerstva.

Ing. Miroslav Zábranský přichází na Ministerstvo spravedlnosti z komerční sféry, kde působil v několika českých i nadnárodních společnostech. Svoji profesní dráhu začínal v Chemopetrolu Litvínov jako ekonom dopravy, následně zaváděl plánování v Komerční bance. Dále pracoval ve společnostech koncernu Nestlé a do konce minulého roku ve vedení společnosti ALPINE PRO jako finanční ředitel. V poslední době se také specializoval na poradenství v oblasti krizového řízení.

 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články